Slobodna diskusija o beracima kukuruza.

nikola indjija je napisao(la):
oni koji imaju zmaja imaju vecnu stvar :udri: :udri:
::svaka cast:: u pravu ste kad se bere sa berkom vozac se uvek :haha: ali zato gazda na kraju ceka :zli:

Kako je odradjen tarup na berku.posto nisam zagledao tarup pa zato pitam.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Sa dva noža(9E komad)-2500 o/min-ne ostaje ni travka iza njega
kako mu stoje nozevi.ipak je to nova tehnologija pa bi molio da mi objasnite.
 
isto kao na klasovom kederu,dajcovom,zmajevom
Post je spojen: [time]1267188035[/time]
_________________________________________________
2w53oeh.jpg

Post je spojen: [time]1267216904[/time]
_________________________________________________
ovo je slika od zoranovog023
 
pa to je super sa takvim tarupom traktor mora da peva.jel poklapa od brazde do brazde ili ide samo po redu.
 
Kada bi na zmaja mogli tako nešto da ugradite (mislim da na forumu postoji čovek koji bi to mogao da odradi)-to bi bio drugi berač
 
Zoran0230 je napisao(la):
Kada bi na zmaja mogli tako nešto da ugradite (mislim da na forumu postoji čovek koji bi to mogao da odradi)-to bi bio drugi berač
to moze da se odradi na zmaju.ja licno necu menjati tarup na mom zmaju posto neradim usluzno branje pa nemam potrebe da bacam pare.ali da radim usluge branja sigurno bi ga zamenio.
 
zike,ne radim ni ja usluge ali manja je potrošnja i dosta brže bereš-koliko tarup proguta toliko berač može da obere a kod berka ti je -teraš brzinom kojom možeš da kontrolišeš berač i traktor,veruj mi nije mala stvar
 
Kod nas u kikindi ima svega 2 jednoredna i jedan dvoredni je prodat prošle godine,on je kupio posle mene godinu dana obrao 500-600 jutari i prodao ga
U poljooglasniku imaš samo moj jednoredni i jedan dvoredni (tom je izgleda hitno) pa i da hoćeš ne možeš da kupiš,mislim da ti to sve govori a zmajeva koliko hoćeš da biraš-ako si planiro ne gubi vreme
 
Evo zoran prodaje svoj.
Realno receno vise sam berka video po oglasima nego u polju,kad malo bolje razmislim u opste ga nisam video u polju.
 
možeš li da dokumentuješ to što pričaš ili ne čitaš oglase pa mogu da ti oprostim-sem ta dva berača,mislim da je iz Bajmoka -napiši mi koji se još prodaje u Srbiji a prodaju po stotinu godišnje
 
Nazad
Vrh