Slobodna diskusija o beracima kukuruza.

zike

Član
Učlanjen(a)
14 Dec 2009
Poruka
425
Mislim da bi trebalo pokrenuti ovakvu temu,u kojoj ce svaki clan ovog foruma moci da iznese svoje misljenje o svakom beracu kukuruza.Imali smo raspravu u temi berko pa je doslo do ciscenja te teme.zato sam resio da otvorim ovu temu da nebi dolazilo do takvih stvari.u ovoj temi ce svako moci da navodi koji je bolji berac i zbog cega.
 
Ako mislimo na vucne berace ja sam i ranije izneo moj stav Z-223 je mercedes medju beracima. :ppozdrav:
 
mica967 je napisao(la):
Ako mislimo na vucne berace ja sam i ranije izneo moj stav Z-223 je mercedes medju beracima. :ppozdrav:
Delim misljenje sa tobom mico.sto se tice zmaj beraca mislim da im je 223 bio pun pogodak.Ja postujem sve proizvodjace beraca kukuruza.ali mog zmajka nebi menjao ni za jedan drugi berac.
 
zike je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
Ako mislimo na vucne berace ja sam i ranije izneo moj stav Z-223 je mercedes medju beracima. :ppozdrav:
Delim misljenje sa tobom mico.sto se tice zmaj beraca mislim da im je 223 bio pun pogodak.Ja postujem sve proizvodjace beraca kukuruza.ali mog zmajka nebi menjao ni za jedan drugi berac.
Potpuno ste u pravu :ppozdrav:
 
nevidim u cemu je 223 mecka,imam ga od prvog dana,to sto je komusacki sto siri i sto ima gore 4 valjka umesto dva nista ekstra,opet svedno na komusackom stolu je glavna masa na 1 i 2 a 3 preteeezno prazan,po meni a imam dosta iskustva sa njim je promasaj u razmaku elevatora i gornjih valjak,tu je tesan i zato baca svu masu na 1 i 2 red komusaljki a i gusi u gornjem delu
 
danger je napisao(la):
nevidim u cemu je 223 mecka,imam ga od prvog dana,to sto je komusacki sto siri i sto ima gore 4 valjka umesto dva nista ekstra,opet svedno na komusackom stolu je glavna masa na 1 i 2 a 3 preteeezno prazan,po meni a imam dosta iskustva sa njim je promasaj u razmaku elevatora i gornjih valjak,tu je tesan i zato baca svu masu na 1 i 2 red komusaljki a i gusi u gornjem delu
Jesi li probao da pomeriš nazad za jednu rupu eliminaturske valjke
Koliko brzo ga teraš KM/H​
 
52guh0.jpg

ovo je moj 223.Sa gusenjem nemam problema.cisto bere.jedino sto mu tarup malo slabije radi na jednoj brazdi ali neznam zasto.nozevi ostreni ali opet ga jedna brazda zeza.i jos jedna po meni mana, slabi su drzaci bunkera.mogao mi je otpasti bunker ali to sam resio ubacivanjem kosnika.
 
@montoya
koji kontra noz na 223 :sta:,da nisi lose postavio nozeve pa ti netarupa po redu nego pored pa ga promasuje,valjci su na zadnjoj rupi a berem najsporije sto moze sa mtz82 neznam koja je to brzina kretanja,kad je suvo a kad ima rose idem brze i negusi mi,a to se vidi tako sto kad radi dobro elevator je uvek prazan i uzima novu masu a kada pocne da gusi onda elevator mulja jednu te istu masu vraca nazad do puza i tako nikad kraja i samo nabija a masa nece da padne na komusacki sto i kad stanem a berac radi treba mu skoro 3-5 min da se isprazni da elevator bude prazan,sto mrzim te berace strasno,radije bi nekom dzabe pripremio 3 zmaja za zetvu nego 1 berac za dobre novce,jedino sto sam primetio da me manje gnjavi kada idem manjim gasom oko pola a nesto i ispod kad je suvo a radim na 540 obrtaja i kad ide radim punim gasom a kad gusi manji jer elevator sporije ide i nenabija masu do gornjih valjaka i onda uspe da propadne masa dole,dal je to do sorte kukuruza neznam al to me gnjavi unazad jedno 5 godina,nisi mi odgovorio gde ti je onaj spoljnji cistac ili odbacivac mase kako vec ko kaze
 
MONTOYA je napisao(la):
To si u pravu za nosače koša moraju se ojačati,kakav ti je kontra nož na tarupu
na koi kontra noz na tarupu mislis.ja nemam kontra noz na tarupu.
 
Danger,druže hajde da se dogovorimo,ti meni spremi kombajn a ja ću tebi berač da ide ko metak :ppozdrav:
Pozicija 19 kontra nož​
19ttol.jpg
A moguće je i to što si ti rekao da nisu dobro postavljeni noževi.stavio sam nove kontra noževe i nove noževe s tim da sam po vrsti stavio samooštreće i obrao je sigurno 200 h nisam ih ni pipnuo.
ono sa strane nareckani lim sam skinuo i odsekao osovinu jer mi više ne treba​
 
@montoya za kombaj ::spreman na sve::,al druze za mene rec spremiti ima siroko znacenje,dok kod nekog to znaci podmazati dotegnuti lance kajseve i ofrlje baciti oko na neke pojedinosti,ja kad spremam sve ide na patos ocistim pregledam lezaj sto nevalja promenim sto valja operem stavim novu mast i nazad,ili deo ako nevalja promenim itd....komusaljke me nerviraju pa.....sve me nervira na beracu dok 142 uzivam dok radim
Post je spojen: [time]1266259654[/time]
_________________________________________________
nije mi jasan taj tvoj kontra noz nesto je i slika losa kad stignem uzecu katalog da vidim al nevidim potrebe za tim jer tarup vrti u pravcu kretanja i kosi sve pred sobom sto mu naidje bukvalno satire i ako su nozevi ok ima da dere ko musa jarca
 
montoya
kad malo otopli bas cu kod mene pogledati taj kontra noz ako ga ima.ja ga iskreno nisam video.
 
Ti kontra nozevi nemaju tolko veze stose tice problema koje je izneo Zike oni vrse drugu funkciju na berackom delu. :ppozdrav:
 
Pa ja se bas ne bih slozio sa Vama.Sliku koju je postavio @MONTOYA predstavlja kuciste secke (tarupa) i u okviru tog kucista se nalazi kontra noz od secke (tarupa) koji se podesava po slicovanoim rupama blize ili dalje od same secke.Uglavnom se pomera blize zbog trosenja. i ovaj kontra noz bar po meni nema veze sa berackim delom.
 
Nazad
Vrh