Uljana Repica 2015-2016

Parcele spremne za setvu, cekamo jos malo.
2uhu9u9.jpg
 
Mi smo ove godine 150kg negde zaorali mesanog negde smo isli 80 kg zaorali 80kg od gore u setveni sloj i na jednoj parceli samo u setveni sloj 100kg pa sad videcemo kako ce ispasti.
A u prolece 80-100kg ureje prva prihrana i amosulfan 120-130kg druga prihrana.
Radili smo jedne godine i bez osnovnog i to je ispalo onda ok.
 
Juce narucen Aviator singentin cena 130e za setvenu jedinicu.Sledece nedelje setva ako Bog da iole malo kise a ako neda ostace seme za sledecu godinu.
 
Ove godine se ozbiljno povećavaju površine pod repicom. Kažu da je zainteresovanost poljoprivrednika za 50-70 % veća nego prošle godine.
 
Tacno je da su interesovanja povecanja,ali povrsine ce biti iste ko i ove god ili cak i manje, zbog manjka semena u prodaji informacija iz prve ruke!
 
Stigla Artoga.......e sad sekira me ova kisa,kazu da je veoma lose sto je pala pred samu setvu....:osmeh:
 
Ja sam moju posejao juce. Danas pala kisa taman koliko treba da sastavi vlagu i da repica ima sansu da nikne, a za posle cemo da vidimo.
 
Mi i sinoc smo sejali dok nas kisa nije oterala kuci,ako ne bude pala kisa u toku dana i noci,onda sutra nastavak :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ja sam istanjirao jecmista,presao gruberom na 25cm i odma naterao germinator,oticu sutra da izvidim situaciju dal moze da se seje al tesko palo je 32lit a sitno pa drzi vlagu..
 
Ja sam nakon žetve podrivao i odmah pripremao rotodrljačom.Sjetvu sam počeo 26.08. i razvukao je do 04.09.Ukupno sam zasijao 62ha ,a ona koju sam posijao prva dva dana već je niknula.
 
Nazad
Vrh