Uljana Repica 2015-2016

Ma to je ove godine se tako poklopilo,uljana repica malo okasnila,pšenica stigla malo ranije,pa eto ...
 
Pratim je tri godine unazad i uvek se poklopi ovako......e sad dal je slucajno jer je posmatram pa bas meni u inat
 
Ja je ove godine sejem u prasinu,normalno pred kisu,pa ce nici kad padne kisa i to jednako,ovako moze da se isprovocira ako ima malo vlage pa ako zasusi kraj ili bude nejednako nicanje.
 
Mi smo radili sa onim turskim sredstvom sto se koristi za kukuruz ista aktivna materija kao gauco valjda

Ti posejes repicu jako rano a psenicu 20 oktobra onda se nebi trebalo poklopiti.
Mada npr. Artoga u ranom roku setve kraj avgusta pocetak septembra se skidala 5 dana pre vlaga bila 6% a ja sto sam skidao moju u kukuruzistu sto je sejana (kasnila je setva oktobar mesec) 9.5-10% vlaga ali jos dva dana sunca bila bi i ona jako suva a onda se vec poklapa i sa psenicom rano sejanom.
 
Manje više. Sve ima svoju ulogu. I gruber je majka .

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Posto nisam imao internet nisam se neko vreme javljao.
Ali evo sada kako sam ove godine naj...o sa repicom.Na 10he imao svega 20370kg,razlog grad koji je naceo mahune a onda jaka temperatura za 2 dana popucalo 40 posto mahuna. Inace nisam zadovoljan sa Aviatorom i petrolom jer je jako neujednaceno zrenje. Jedina njiva od 48 ari koja nije imala grada je dala 2000kg na tu povrsinu.
 
Ljudi, koliko kg semena po ha se seje uljana repica?
Da li je mogu sejati posle jecma? I da li je mogu skinuti sa klasicnim zitnim hederom, marke Zmaj?
 
Treba da isejes oko 500.000 zrna po H,e sad sve zavisis koliko je to kg,moze i posle jecma a i posle zita,moze klasican heder al nije to to,uz obaveznu bocnu kosu.
 
Jel se moze posejati sa imt ili poljostroj sejalicom?
Kada se seje?
Kazu da se moze sejati klasicnim zitnim hederom ali nocu ili ujutru kada ima rose?
 
Seje se u Septembru,vidjao sam da seju sa Imt sejalicama,ako polegne dzaba noc i po meni dosta lepse radi kad upekne,sigurno izvrsava i cistije radi,hoce kad je vlazna da namotava na vitla.
 
Vidjao sam po yt te bocne kose. Ima li tu rastura? Kako se ponasa to sto se isece deo pa upadne u heder, a deo ne?
 
Nazad
Vrh