Uljana Repica 2015-2016

Apsolutno ti ne bih preporucio da sejes repicu na repicu, minimum je tri godine za kakav takav stabilan prinos, najbolje je posle 4 godine!

Nikola

TO moras sam da procenis, seme je sitno i trazi kvalitetnu pripremu i setvu, ako je zemljiste previse suvo, oranje nema smisla raditi jer se nece usitniti kako treba. Sto se tice tanjirace ako nema drugog izlaza moze se i sa njom raditi. Najbolje resenje je raditi sa gruberom tj, razrivacem, postize se veca dubina obrade i vece rastresanje. Nakon prolaska grubera moze da ide dopunska obrada tanjiracom, ako ima potrebe za tim.
 
Ja sam kupio gruber prvenstveno zbog repice,jednom presli,sad cekamo kisu i jos jednom kad dunemo ide teska drljaca i setva
 
I mi smo uzeli juce gruber od 3m,cekamo samo da padne kisa malo pa krecemo u akciju :) Ovde kod mene je jakoo suvo nije pala kisa jos od 25maja:sta:
 
Ja sam neke njive odradio jednom, nekih 15-20cm,nece dublje ali ice jos jednom samo da padne kisa i kod nas nije bilo prave od maja.ciji si uzeo gruber?
 
Nisam probao,ima jedan covek kod nas vuce ilgi od 3m sa claas-om od 260ks I kaze da kad ga spusti malo vise dublje jedva ga kuce,a kod nas je dosta brdovit teren,uzecu bas taj turski od coveka bas da ga probam i da vidim koja je razlika izmedju tog i ovog naseg proizvodjaca.
 
Za Ilgija treba snage, provereno i uporedjeno sa Horscom. Kad ilgija spustim na 37 cm onda treba sigurno 220 ks za brzinu od 8 km.
 
Ajde malo napisite ko je koju sortu namenio za ovu godinu.Treba od ponedeljka da idem za seme pa da cujem vase iskustvo iz predhodnih godina.
 
Kws Turan ,Lg Artoga iskustva iz naseg atara.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Dragane kako ti se pokazao Turan, jel bolji od triangla, kod vas je teren slican nasem,pa bi ga mozda i sejao,koliko kila po ha ides?
 
Turan nisam sejao, ali covek koji otkupljuje kod nas i sam radi zemlju, pa mi je preporucio taj hibrid. I prosle godine mi je on preporucio LG Artogu ,zadovoljan sam sa Artogom, mada cu mozda probati pola pola sa Turanom. Videcemo kakva ce biti jesen i uslovi za nicanje, mislim da necu ici ispod 3 kg /ha a da li ce biti nesto iznad videcemo.
 
Mi smo takodje vec uzorali i pripremili zemlju za repicu,u planu je i dalje da se odradi jos neka parcela.
Prosle godine jedan deo smo radili i u skinuti kukuruz setva mislim da je bila oko 5. oktobra i bilo je oko 1900kg na toj parceli,u planu je i ove godine deo kuruzista kad se ovrse kombajnom da se uzore i odma poseje.
20150804155516.jpg


20150803213149.jpg


A evo koga interesuje rezultati Artoge mi ostajemo i dalje pri ovom hibridu.
20150731093549.jpg
 
Upravo pada lepa kisica,neki dan je palo oko 36lit. a i sutra najavljuju padavine,dal je kasno posle kise poorati za repicu?
 
Nije kasno samo ako mozes posle lepo srediti zemljiste.Ja ne planiram oranje samo tanjiranje i to je dovoljno posle ovolikih pukotina na srtnjikama.
 
Da ne vrtim unazad. Koliko vam je placena repica ove sezone? Cime stitite od korova?
 
43 dinara , doplaceno pre koji dan. Prakticno ne postoji prskanje od korova posto relativno brzo pokrije zemljiste i stvara konkurenciju korovima, ako i prezivi nesto u prolece kada krene porast u stablo brzo zaseni korove koji zakrzljaju. Postoji Clearfield uljana repica , u slucaju velike zakorovljenosti.
 
Nazad
Vrh