Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Power 70 Neki zovu u 6 da se raspituju ali vi izgleda da ste u 6 vec poceli kositi kad ste stigli za to vreme kositi 25 kj sa 135!!!
 
Danas pesli na bolju parcelu, pocelo bolje da curi ali nas kisa oterala ... inace jeste da se ne dobija nikakva bonifikacija ali Ingenio 15,8 % proteina :sta: :osmeh:
posle oluje
id97rc.jpg
 
@Power 70 Neki zovu u 6 da se raspituju ali vi izgleda da ste u 6 vec poceli kositi kad ste stigli za to vreme kositi 25 kj sa 135!!!

Rekoh u protekla dvaipo dana smo oko25kj pokosili.....dakle juce prekjuce po ceo dan i danas od 10h do oko 14h kad smo zavrsili.....

Inace bilo je godina (losijih) kada je taj z135 i po 15 kj u danu u bliskim parcelama stukao!
 
kod nas u selu nema problema za kombaj kad ima preko 30 komada da ocemo kolko puno zita ima skinili bi ga za dan.
 
Obilazio sam Moisson koji mi je pristupacan autom. Situacija je da se jos drzi uspravno, posle toga je ponovo poceo vetar i sada mislim da je polegao dobrano. Sreca je sto jos nije bio suv, imao je zelene boje na slami, sto bi znacilo da je mozda i preziveo vertikalno vetar.

Moj neki zakljucak je za ovu godinu, da kasnije sorte su nas uvalile u probleme. Ova kisa samo da je dosla za 10 dana sve bi bilo ful. Ovako videcemo kad krenemo sta cemo pokositi.
 
Mi danas poceli zetvu i taman kada smo se razigrali opali nevreme inace NS 40s na 2ha 13018kg jus psenice vlaga 12,7, hektolitar 80,9 ja prezadovoljan sa obzirom da je sejana 13.novembra!
 
Parcela gde je posjan Apač ,juče ,ručni uzorak vlaga 16,xx.Deo parcele je polegao ,ima još jaku i zelenkastu slamu.Ova parcela će verovatno dočekati jul za kosidbu ,pošto je palo dosta kiše.
 
juce prinos bio u padu sa 14 kj prosek 4000kg i dalje ingenio.

a kisa od juce od 15h ne prestaje, pasce prinos drasticno i ovako je hektolitar na Ingeniu jedva prelazio 77
 
Peet šta ti je tu čudno što je uradio toliko sa 135-om?Ispada da je trebao uraditi 5 jutara za 3 dana.Bez veze.
 
Za kombajnere je imao lijek moj pokojni deda , u stvari nije deda nego tatin stric ali to nije bitno . Kad treba da se kosi pšenica nazove kombajnera : kad možeš - mogu za dva sata- dodji , onda nazove još dvojicu . Prvi koji dodje , a niko ne dodje već za sat kako je reko , kosi , a ostali mogu da se vrate . Malo gundjaju al sledeće godine opet isto . Tako i treba . Kad te zovem ima da kažeš imam prvo tu i tu njivu i stižem kod tebe , može biti kvar ili kiša al drugih razloga nema .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh