Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas popodne pogled kroz pendzer,vidite koja voda pored puta u kanalu,tesko ce psenice da sazru uz ovakve padavine

jui993.jpg
Ista slika samo danasnji dan,kod mene kao u engleskoj svaki dva tri dana potop,evo opet slikano danas popodne kroz isti prozor i opet pun kanal vode.Psenica se fino tusira uz vetar a u kukuruzu ako ostane 10% onog djubriva bice super ima sve da ispere kisa,i danas 50-60 litara.

- - - - - - - - - -

2hcqihe.jpg
 
U kojim slucajevima je dozvoljeno ubiti kombajnera :zli: . Cekam ga od jutros u 11 nije dosao u 16.45 kisa pljusti osta 4,5h ne poznjeveno.


Nemoj ni slučajno da ga odrobijaš............

Promeni ga za nekog koji je "od reči"........ i koji će doći kada ti obeća..... to će biti veća kazna za ovog što nije došao.....:ppozdrav:
 
Nemoj ni slučajno da ga odrobijaš............

Promeni ga za nekog koji je "od reči"........ i koji će doći kada ti obeća..... to će biti veća kazna za ovog što nije došao.....:ppozdrav:

Nije to loša ideja,trebalo bi ponekad dragane i to uraditi,čisto za primer ovim drugim.

- - - - - - - - - -

oluja prosla izadjem iza kuce ovu njivu da pogledam igenio bas dobar bio sastavi se komplet sa crnom zemljom

Bolje i da ne idem na moju njivu,samo da se nerviram.Sigurno je polegla skroz,posle ovakvog vetra.Nisam zadovoljan sa Solexiom,čini mi se da je zrno sitno a počeo da ispada iz klasa.Sad i ovaj vetar,ko zna koliko će biti za prikolicu.Nikad više Solexio,šta bilo od žita.Sa žitom uvek neko žestoko nerviranje,počev od jesenjeg nicanja,bolesti,vaši,pologa...
 
Meni pored svog kombajna nekad ostane koja parcela da kisne i sad šta se tu može treba se pomiriti stim.Šta da je reko da može u 5 popodne tek da dođe???Tražio bi drugi kombajn ili bi ga ipak sačekao???:ppozdrav:
 
Ali sad ti dolazi ispred vrata i zeli u sekund da krenes! Ja polako od sasvim malo musterije koje imam pocinjem polako da ih otkacim! Najpametnije je odraditi sebi i pakujes ga do sledece kulture i onako nema nikakve zarade od toga!!!
 
Prosle god. doso kulturno covek i pita da idemo da mu vrsim soju, ja mu odgovorim da danas nikako jer kosim kod sebe, a on na to bez razmisljanja kaze, zasto da ides kod tebe kad ti treba da zaradis i treba kao usluzno da radim a da za moje imam vremena!!! Samo sto ga nisam terao u... ti ces da mi kazes kad da kosim kod sebe!!! Ima ih svakakvih a vrlo malo razumevanja i strpljenja imaju!
 
Pokosili smo skoro sav ingenio. Probali danas moison koji nije polegao. Vlaga bila 14.7, ht 82 proteini 13. Znaci pauza, narocito posle ove kise sto pada. Stabljika je jos zelena. Muka za zmaja kada smo probali polog da kosimo. Nastavak za koji dan ,inace na oko moison nista posebno ali zato dao 4t po kj.

Nada poslednja umire.
 
Od kada slabo radim usluge imam vise para,svoje skinem lepo na vreme i kraj,a kad zavrsim moje onda mogu malo da kirijam,cisto naftu da isplatim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh