Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
skinut apac vlaga od 11.8 do 12.8 hektolitar od 78.8 do 80.4 prosecan prinos 3.7 tona do 4.3 tona po jutru ili u proseku oko 7 tona po hektaru cena ponudjena 15,7 din sa pdv nisu normalni il ja nisam normalan sto ga proizvodim
 
Pazi posle kise hl pada jer se zrno "nabrekne" od vode,posle susenja zrna te pore u zrnu ostaju prazne,zato se HL smanjuje... a ovo ni profesorima nije jasno.
 
Video sam da imas i stranih sorti i domacih, tj NS.
Pa ako mozes da mi kazes kakve su sa prinosom NS sorte u odnosu na strane?

Za sad sam skinuo samo Simonidu, posle ovih kiša što najavljuju na redu su Ingenio i NS40s, a Moisson i Basmati su još zeleni. Kad bude gotovo biće i rezultata... :ppozdrav:
 
Ako sad krenes da prikupljas materijal moci ces mozda da doktoriras na ovoj temi.
 
Malo je veća površina bila u Nadalju za mufte seme
Dobri prinosi će krenuti za nekih 7-10dana :ppozdrav:
Seme je tu manja stavka,sejem moju doradu,košta me 2500 po jutru
A ukupno me jutro komplet košta sa kombajniranjem košta 60.000 RSD :cvetic:
Je li to cifra sa arendom predpostavljam. Koliko su inace bili troskovi tj ulaganja po jutru 300-350 kod ostalih kolega zanima me ko je stavljao na papir
 
Ove godine smo se svi nesto ponadali prinosima preko 4t po kj valda zbog prosle godine ali izgleda ce po prvim otkosima biti losije a troskovi proizvodnje malo po malo ce presisati kukuruz koji ce mozda izgurati dupli prinos psenice zajebano. Ja moj ingenio danas vlaga 15 rucno okrunjeno pa cu sacekati dva tri dana
 
Danas kosen ingenio,4t/kj.Parcela koja je sejana sa 140 kg semena po kj dala mnogo veci prinos nego parcela koja je sejana sa 105 kg po kj.Na obe parcele primenjene iste agrotehnicke mere i nalaze se jedna preko puta druge.Vlaga 13.3 a hektolitar 79,2.
 
Iznad 14,5% proteina je po EU standardu 1 cjenovna kategorija, mozda misle da je izvezu u EU pa je odvajaju. Koligo je N ta sa 15% proteina dobila i koja sorta?
Sorta je Ingenio,evo i danas protein ne pada ispod 14%. Odvajaju na tri frakcije robu koja dolazi celi dan. Inace od djubriva sve moje psenice su dobile 100 kg po kj 10:46,+50kg po kj uree, u jesen pred setvu. I u prolece 80kg po kj uree + 100 kg San po kj. Umoran sam kolega pa mi tesko da sada preracunam koliko je to aktivnog N.

Nada poslednja umire.
 
To je to oni preporucuju manje ja sam isao sa 130kg po kj isto ingenio i zao mi je odmah bilo sto nisam vise,ne valja ni pretrati ali bez gustog sklopa definitivno nema prinosa
 
Malo skljocao dok sam čekao prevoz...

20160626-133418.jpg
[/IMG]
20160626-133537.jpg
[/IMG]
20160626-133612.jpg
[/IMG]
 
To je to oni preporucuju manje ja sam isao sa 130kg po kj isto ingenio i zao mi je odmah bilo sto nisam vise,ne valja ni pretrati ali bez gustog sklopa definitivno nema prinosa
Mislim evo tri godine u nazad sejem Ingenio, i najbolje su mi se pokazale psenice gde sam sejao izmedju 150-160kg po kj semena. Mada svaka godina prica za sebe, i svaka njiva prica za sebe , ali na mojim parcelama to mu je mera,evo i danas 4300po kj je dao.

Nada poslednja umire.
 
Simonida, setva 11.11 300kg/ha semena, 200kg 16ice baceno predsetveno, 250 kana u prihrani, danas ovrsena sa 2.5ha, 13,77 vlaga, 81.9 hektolitar, 2 primese, 17520kg ili nesto malo vise od 7t/ha. Da nije njiva tudja i jako zapostavljena, da je setva bila u optimalnom roku, mozda bi bilo nesto bolje. Sad upravo orem, pa postrno soja, da izvucemo prosek malo. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh