Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moje se još drže, bio sam juče, ali mislim da neće izdržati do kraja što se tiče poleganja.
 
Prije nekoliko godina sam imao ovakav apac, otac je rekao nece biti nista jer je polegao u pocetku cvijetanja , kada polegne poslije cvatnje ili prije pa se malo pridigne onda bude roda a kad cvate bude samo slama, ne oplodi se . Tako je i bilo bila dobra slama od zrna nista.
Ja sejem vec godinama Apach i nikad do sad nije polegao! Idem da obilazim!
 
Ja sam bio da obidjem moj Apach,i polegao je na visljem delu njive u onom nizem,koji je na svu srecu 80% parcele stoji odlicno.
 

Balaton

Igenio

Avenue dusu ce mi pojesti radjena dva puta zastita dobio dve kvalitetne prihrane preko lista.
Predhodne dve samo jedna preventivna zastita bez jesenjeg djubrenja i samo jedna prihrana preko lista ureom 6kg po H seme Balatona i Igenia moje Avenue semenska roba razmisljam da ga ostavim i vise ne obilazim pa sta mu bog da nemam vise zivaca.
Ima li neko neku ideju sta raditi sa njim dalje?
 
Juce pricao sa strucnjacima sa instituta u Zr. Posto ima psenice koje su izbacile vlat,klas moguce da ostanu sterilne tj. Neoprasene zbog mraza. Jecam poprilicno u opasnosti. Na pojedinim parcelama ima pologa narocito danas videh na nekim tablama PKB kod Cente.


Nada poslednja umire.
 
Ima toga i kod mene na Avenue. Dolazio mi jedan iz Agrosave kaze nema potrebe da prskam za zastitu lista to nije nista. Kad sam ga prvo pozvao da dodje zacudio se jer misli da je kasno za bolest lista posto je psenica isklasala. Samo mi je preporucio da odradim zastitu klasa kad krene da cveta.
 
20160427_185243.jpg
[/URL][/IMG]moja psenica posle tretiranja sa epinom pocela je da klasa,kolege sa cime sad ja da tretiram i kada psenicu u ovakvom stanju?
 
Taj moj Ingenio, što je polegao, je sejan 9.10. u 20h, sa 120 kg/kj semenskog, ali je posejan PRAVOM sejalicom, i pre same kiše, tako da je svako zrno niklo. Tretiranje regulatorom je upitno, jer je bilo jako hladno kada je bio u fazi za tretiranje. Da sam ga prskao regulatorom, MOŽDA bi bilo manje štete, ali šta je tu je, jedno kajanje negine. Taj deo atara je bio baš jak vetar, tako da bi poleglo sigurno, samo možda nešto manje.
Za utehu mi je, što i AD Napredak u tom kraju ima veću tablu, na kojoj im je komplet poleglo žito, a tretirali su ga regulatorom ...
 
Ima toga i kod mene na Avenue. Dolazio mi jedan iz Agrosave kaze nema potrebe da prskam za zastitu lista to nije nista. Kad sam ga prvo pozvao da dodje zacudio se jer misli da je kasno za bolest lista posto je psenica isklasala. Samo mi je preporucio da odradim zastitu klasa kad krene da cveta.

Je... ja njemu njegovu sortnu odliku nece taj vise kod mene na njivu
 
Biće tu Dragane solidnog roda i na Avenue ali živce čovek ima da izgubi a i onako smo ih svi dosta istanjili ovih godina.Ja moju još nisam stigao da obiđem,idem za vikend.Jesi ti raspremio tvoj sejač za soju?
 
Ja sam danas uzeo duet. Radio sam i prvi tretman s njim. Nikol mi je prilicno izrasla, al za sada se drzi i nije polegla. Taman kad prodju ove kisurine cu da je prskam.
 
Biće tu Dragane solidnog roda i na Avenue ali živce čovek ima da izgubi a i onako smo ih svi dosta istanjili ovih godina.Ja moju još nisam stigao da obiđem,idem za vikend.Jesi ti raspremio tvoj sejač za soju?

Danas sam ga koristio na jednoj njivi nestalo mi semena u jednom prohodu na polovini njive danas primetio pa dosejao
 
Poslednja izmena:
Da li mora da se radi druga zaštita ? Koliko je smanjenje prinosa od fuzarijuma na našim terenima ?
Prošle godine smo radili jednu zaštitu sa falkonom na sve pšenice a drugu zaštitu samo na apču.Prinosi su bili odlični na svim pšeniama.
 
Pise da fuzarium moze da umanji rod od 5-10%.To je kad se uslovi za fizarium poklope.Na ovim temperaturama tesko da ga moze biti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh