Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako vam se pokazao Ingenio?Dali je potrebno dodatno tretirati deklarisano seme?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Ingenio je dobar i spada u grupu skupljih semena.Zašto bi ga sa još nečim tretirao ako je fabrički kupljeno,ono je već tretirano u fulu.
 
Danas sam razbacio djubrivo 150kg/kj 6/24/12 + 50kg ureje/kj,obisao par krugova da vidim kako ide oranje i tu je iznenadjujuce kako ide lako i kako se rasipa ovaj deo de je sojiste,ovaj sa kukuruzom necu ni pokusavati da orem sa ovum plugicem za psenicu tu ce morati veci plug.
 
Mi cemo sutra krenuti sa setvom ako vreme dozvoli. Verovatno je rano, ali me plasi kakvo ce vreme posle biti....
 
Sejali od jutros.Suncokretista mekana kao dusa.Posejan Basmati sa oko 120kg/kj.Kembridz naravno posle setve.Sutra nastavljamo.
 
Hvala Aco,koju setvenu normu preporucujes setva za 10-ak dana?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

To bi bio optimalni rok i dovoljno je 120 kg. po jutru.Još ako mu daš NPK u zavisnosti šta više fali od elemenata u zemlji,pa dve prihrane u proleće i dve hemije,biče tu lepog roda.
 
@Diklofen

Odustao sam od Ingenia zato što ga kod nas nema, pa sam razmišljao o Basmatiju. Možeš li mi reći koja je cijena kod vas ? (u € ako nije problem.)

Hvala, LP
 
@Diklofen

Odustao sam od Ingenia zato što ga kod nas nema, pa sam razmišljao o Basmatiju. Možeš li mi reći koja je cijena kod vas ? (u € ako nije problem.)

Hvala, LP

Cena je 6200 rsd za 100 kila,pakovanja po 25 kg. odnosno 51,6 €.Ja sam ga imao prošle godine,bio dobar.Oni su najbolje zaštitili seme sa YQ hemijom.Nećeš pogrešiti šta god uzmeš od KWS.

- - - - - - - - - -

bice skuplji ulog od dobiti

Neće komšija.Nisam siguran gde je taj Mramorak ali ako je zemlja iole solidna mora biti 7 t,samo ako me Rakin sve posluša.
 
Otići ću ovih dana do apoteke, vidjeti da li mogu naručiti, kod nas od stranih sorata ima samo apach, a ostalo je sve po narudžbi.

LP
 
Sta ćeš bolje od Apača. Rodan, nizak, ne poleze, lako se kosi, relativno dobro otporan na bolesti.
 
Basmatija kod nas vise nigde nema.Cena je oko 470evra po toni da PDV-om.Imao sam ga i ove godine i odusevio me je kvalitet i tezina zrna.
 
Danas sam razbacio djubrivo 150kg/kj 6/24/12 + 50kg ureje/kj,obisao par krugova da vidim kako ide oranje i tu je iznenadjujuce kako ide lako i kako se rasipa ovaj deo de je sojiste,ovaj sa kukuruzom necu ni pokusavati da orem sa ovum plugicem za psenicu tu ce morati veci plug.
Ako sam dobro razumeo u pitanju je zaoravanje djubriva i setva psenice na tu njivu.Nisam to probao,jel mozda to duboko ubaceno u zemlju znajuci da psenica ima mali koren.Ako neko ima pozitivna iskustva rado bih probao.Uvek sam zatanjiravao djubrivo pa setva a tako sad i sinovi rade.
 
Ako sam dobro razumeo u pitanju je zaoravanje djubriva i setva psenice na tu njivu.Nisam to probao,jel mozda to duboko ubaceno u zemlju znajuci da psenica ima mali koren.Ako neko ima pozitivna iskustva rado bih probao.Uvek sam zatanjiravao djubrivo pa setva a tako sad i sinovi rade.

Može i oranje jer dok se ona posle oranja potanjira pa povlači da bi se napravilo lepe zemlje za setvu,zemlja se sabije dosta i opet ti dođe na isto. Većina ljudi poslednjih par godina rasturi veštak pa tanjira,ne ore.Ove velike tanjirače u dva prohoda znaju bolje da odrade posao od pluga,a posle pluga treba dosta muke da se zemlja usitni i pripremi za setvu.Samo ti rasturi veštak pa dva puta tanjiraj i sej.Danas sam rasturio veštak,teška tanjirača išla dva puta skoro 20 cm (kao oranje jer je zemlja mekana posle soje) i sitno sve ispalo. Za koji dan sejem.Sad je dobro vreme za tanjirače,ide samo tako.Jedino što treba teška tanjirača i jak traktor da drugi prohod ide brzo,onda se pravi posao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh