Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
NS 40 u mom ataru je ove godine šio ingenia...tj. ove godine jedino je euklid po prinosu parirao ns 40
Tako da ns 40 ne zaostaje po prinosu u odnosu na strane,bar kod nas...
kvalitet mu nije jača strana ali kod nas se to ne gleda...
MONTOJA. Kod mene surak na 40s imao 500kg/kj vise nego euklid,
 
Kakva su vasa iskustva sa ozimom psenicom francuske semenske kuce cosun seed,sorta Euclide?
 
Колега,не знам зашто идеш на тако високу количину семена по ару,једино ако не тријариш и не штитиш семе фунгицидима(али онда је то танка прича) ! На тако велику густину по квадратном метру она се још додатно издужује и засигутно полеже. Моје искутво са таванском Симонидом је овакво,2,7кг по ару(тријарено и штићено) без основног ђубрења са две прехране на пролеће,једна заштита и комбајн имао сам просек нешто преко 6т на Ха!
trijeri se obavezno i tretira psenica baca se jesenje đubrivo ne mnogo 1.5-2kg po aru inormalno prolecno bacanje i preko lista sa hemikalijama .toliko do sad smo išli sa tom kolicinom semena zbog bacanja ciklonom a i sejalicom kad uzmem u komšuliku.

- - - - - - - - - -

I još ovo pitanje dali je ns 40 s stocna ili za mlinsku industriju kazu mi da je ovo "s " znaci stocna u oznaci i da je bolja sa proteinima i prinosu negoli tritikal
 
Da li bi mi neko rekao koja je setvena norma za ingenio po kj ???

Ja sam prosle godine krenuo sa 125-130 kg/kj, i posto nisam imao dovoljno semena drugu njivu uradim sa 100-105kg/kg.... Ista agrotehnika, rastojanje izmedju njiva 50 metara... ova druga vise dala, iako je bila od pocetka do kraja losija na oko...
 
Pričao sam da ne vredi preterivati sa setvenom normom,Ingenija .
 
Kažu,ako ne lažu,da je najbolji YUNTA Quatro(ima 4 komponente) zatim sledi Lamardor pa Divident...

Za jecam obavezno yuntaquatro ili kombinacija lamardor+raxil ili lamardor+dividend.Jecam mora biti zasticen od vasi jer to zna biti veliki problem.Za psenicu bi takodje bila preporucljiva ista ta zastita.Mankogal u prasku je prevazidjen i ne moze se jednako naneti na seme bez originalnog praskastog zaprasivaca.
 
To mi je jasno nego me interesuje koja koncentracija i kako ga nanosiš na seme?Leđnim špricem ili nečim trećim?
 
100kg pšenica 250gr-plavi kamen
100ml-so
1,5lit-voda
Od
Napravio sam mašinu za mešanje od bure, a pre toga na beton sa lopatom smo mešali i sa fanglom smo dodavali tečnost.


Taptalk LG-65
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh