Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle ove kisurine moram da odlucim, imam srece sto je povrsina 1 ha. Djubrivo mi nije problem. Dzak KAN-San je oko 1570 dinara. Urea vodotopiva je dostupna. Sekator je isto dostupan, ali kristalon NPK je tesko naci ovde kod mene. Kolika li je cena kristalona ??..........
 
To je šminka,temelj je ono što sam naveo:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ogled Syngenta Moisson,setva 29.10. ....

IMG_20160503_115753.jpg


- - - - - - - - - -

p.s. na ovoj i još jednoj parceli,koja je isti dan sejana,Caussade Sobred, išao Cerone 1l/ha :ppozdrav:
 
Nije isklasala, daleko je ona od klasanja. Imam sliku iz Marta, pa ce mozda posluziti......
Uglavnom sada je zuta kao limun i ima mestimicno dosta palamide.

- - - - - - - - - -



Evo slike te psenice u Martu. Sada je dosta veca, ali bas zuta, a i palamida se razmnozila.
Koji nacin je najbezbolniji, zaoravanje ili vracanje iz mrtvih.....
Ta je klinicki mrtva. Bez osnovnog djubriva, bez prehrane i zastite od korova tesko bilo i ocekivati nesto. Pitanje i ida je uzores sad dali ces uspeti kvalitetno da priprenis zemlju za setvu kukuruza.
 
Ostavi ti to..nebrojeno puta po selu znalo je ljude da iznenadi prinos na takvim psenicama..da si je pre mesec dana presao spremacem i posejao nesto ali posto nisi sad je ostavi pa kud puklo..
 
Ne znam, ako otopli i bude suvo u narednom periodu, bice uzorano, pa ako ima uslova za kukuruz, onda ce ici kukuruz. Ima dosta sorti fao grupa zrenja 300,400, tako da se ne sekiram za to. Ne moze biti veliki prinos ovde, nije bacen vestak,nije oprskano protiv korova,...

Uglavnom njiva nece biti napustena, bice nesto posejano..


Videcemo, sve je dalje u nasim rukama...
 
Jel moze psenica u cvetanju da se prska sa Duofen plus i koja doza po ha ? Pocetkom aprila sam je prskao sa njim 0,8 l/ha.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Moze pocetkom cvetanja.
Vreme primene:
Preparat Duofen plus se koristi za suzbijanje prouzrokovača pepelnice, rđe i sive pegavosti lista, a primenjuje se po pojavi prvih simptoma. Za suzbijanje prouzrokovača truleži klasa primenjuje se preventivno, u vreme klasanja i početka cvetanja (59-61 BBCH skale).
Preparat se u toku godine može primeniti dva puta na istoj površini.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh