Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Semena bi trebalo da je više , i ta silna hemija košta još koji dinar , to je skoro 2 jutra , po toj računici isplati se i sa 15 dinara....da li je baš tako !?
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Avenue,slike sa danasnje kosidbe...Zanima me misljenje,koliko je nacurela?
 
Danas nastavljeno kosenje i na njivi na kojoj sam proletos imao problema sa zutilom i koja je posle prve prihrane izgledala tako ocajno,a u pitanju je NS40s me je toliko obradovala da evo vec vise od sat vremena tipkam digitron i racunam i kako god da izracunam mogu reci da odavno nisam imao takav prinos na 1,52ha nacurelo je 12580kg jus psenice vlaga 12,6,hektolitar 77,6(sjebala ga kisa).Jeste da mnogi ovde na forumu imaju mnogo vise i bolje prinose ali ja ljudi sam sretan ko malo dete kakava je bila proletos i koliko sad curi dodje mi da se napijem od srece zmajcek 161 ide prvom na pola varijatora i samo mumla!
 
  • Like
Reagovanja: aca
Baća ker je apsolvent poljoprivrednog fakulteta. :osmeh: Ne možeš bez njega nikako na njivu.I danas je otišao a ima i kerijera đaka na praksi samo što se on vrati kući kada mu dosadi pa ga zato nema na snimku. :haha:
 
Poslednja izmena:
Ljudi moji kako natjerate tu gustinu,sklop.Ja sam sijao i po preporuci i gušće i opet nije to to.Dajem joj sve pa mi je šteta da nemam sklopa.Jedino ne valjam nakon sjetve i po mom mišljenju da tu i jeste caka i uzrok slabijem nicanju.Za savjet uplaćujem na žiro račun 100kg pšenice bez pdv-a.:osmeh:
 
Јуче смо скинули еуклид са 4,4кј и бацио је тачно 19000кг, што би по кј било нешто мало преко 4300кг. Принос би био и већи да ми на делу површоне од око 70х30м није изашла трска и угушила жито на том делу њиве. Презадовољан сам са ти приносом јер је то скок од 1500кг/кј у односу на прошлу годину.

Жетву настављамо сутра, јер данас спремамо за пострну соју ту њиву, коју ћемо или вечерас или ситра ујутро посејати...

- - - - - - - - - -

Заборавих да додам, влага је била 12,1%, хектолитар 80 округло, нисам веровао очима кад сам видо колки је јер сам очекивао због оне кишурдаче ти око 76-77...
 
Prnjavor najbitnije od svega je setva.Ako uspeš da ga poseješ na jednaku dubinu i da ništa ne ostane od gore na konju si.
Ne ostaje ništa po površini ali za dubinu malo teže.Amazone je sijačica sa lulama i svaka ima svoju oprugu koje nisu iste jačine.
Radiću rotobrnačom pripremu tako da bude što ujednačenija priprema i valjanje.
 
Radio sam sa takvim tipom sejalice.Bude dobro nicanje samo ako se predsetvena priprema uradi kvalitetno a to je retkost kod nas.

- - - - - - - - - -

Branislave jel ti to Metalac vrše?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh