Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
b8d343299222ca5ba445a174399b45f1.jpg


О приносу нећемо овај пут!
 
Kakav crni hektolitar, kakve gluposti, sve se to na kraju melje u prasinu, kad kupim brasno nigde ne pise koji je bio hektolitar, ne drzi se na radnom stolu za ukras......
 
Ima veze sa sortom,kad rese da plate hlebnu-poboljsivac psenicu onda cemo sejati hlebne koje su inace manje prinosne,a dok placaju djuture po kg onda cemo sejati one koje bolje radjaju.
 
Poslednja izmena:
Ingenio, orana njiva, sejano zadnja dekada oktobra samo jedan fungicidni tretmat, suva ko barut, vrsem od nedelje
Moisson, tanjirano suncokretiste,sejano zadnja dekada oktobra, dva fungicidna tretmana, jos se dobrano zeleni

652xht.jpg


Ingenio, tanjirano suncokretiste,sejano zadnja dekada oktobra, dva fungicidna tretmana, jos se dobrano zeleni

2vajlhe.jpg
 
Meni kao proizvodjacu bitan je hektolitar jer ovde nece da kupe psenicu ispod 74. znaci traze dlaku u jajetu a i cena je smesna,odbijaju 3% sto je po standardu valjda a vec sam ranije pisao jedan mlin u Dragocvetu otkupljuje skoro svu psenicu u okolini Jagodine,oni odbijaju 3% pa onda uzmu i odvoje lomnjeno zrno ociste fino psenicu pa ponovo izmere i onda nravno nadju jos 4% primese i sve to saberu na kraju 7% odbijaju u proseku,nemam kod sebe ni jednu potvrdu jer ih ne cuvam neznam kako je u ostalim mlinovima ali ovo je zalosno.kod nas mere samo hektolitar i vlagu ostalo nije vazno tako da me neinteresuje gulten i ostalo vec masa.
 
Meni kao proizvodjacu bitan je hektolitar jer ovde nece da kupe psenicu ispod 74. znaci traze dlaku u jajetu a i cena je smesna,odbijaju 3% sto je po standardu valjda a vec sam ranije pisao jedan mlin u Dragocvetu otkupljuje skoro svu psenicu u okolini Jagodine,oni odbijaju 3% pa onda uzmu i odvoje lomnjeno zrno ociste fino psenicu pa ponovo izmere i onda nravno nadju jos 4% primese i sve to saberu na kraju 7% odbijaju u proseku,nemam kod sebe ni jednu potvrdu jer ih ne cuvam neznam kako je u ostalim mlinovima ali ovo je zalosno.kod nas mere samo hektolitar i vlagu ostalo nije vazno tako da me neinteresuje gulten i ostalo vec masa.
Znas li ko drzi mlin u Dragocvetu ?Isti otkupljivac je i nekadasnji Zitomlin u Jagodini.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh