Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daj Bože! Makar njih da se trsim... Ove godine sam dao pšenici sve od đubriva do duple zaštite ali rđa se drži junački... Tešim se da ni drugima u okolini nije bolje. Do žetve više neću ni da je pogledam.
 
Kod nas je isto opšta pomama za insekticidima,niko ne pita ni koji ni za šta je samo daj.Pratio par parcela prskanih ima vašaka.
Ja moje nisam prskao tj dobile su u fungicidnom tretmanu insekticid,sada ima napada ali ne brinem.
Po jednoj starijoj knjizi da bi štete od vašiju bila 20-40% treba svaki klas da ima 50-250 vašiju po klasu i to svakom.Za divno čudo vaoćnjak je pošteđen ove godine i to mi je čudno a po nekim podacima preseliće se u kukuruze samo da ovi malo ojačaju.
 
Cime da zastitim psenicu od glavnice??? Trenutno je u cvetanju, a kada uhvatim klas protrljam kroz ruke ima crnog praska...???
 
Semenska psenica Apach 50 ari seme odradjeno u jesen sa fungicidom i insekticidom, kao i svake godine, ovo je prvi put da se pojavljuje glavnica nakon 15 dana od prolecnog tretiranja sa fungicidom insekticidom i prihranom, ali ako ne moze sada nista da se uradi, onda bar da ne trosim gorivo bez veze. :ppozdrav:
 
Kad sam bio u apoteci,pričaju neke mušterije da nisu bili zadovoljni sa Perfektinom i da su morali ponoviti prskanje.
 
Ipak smo veceras prskali psenicu: Kombinacija Nurelle D + Wuxal + Acord , kad vec gazim stavio sam sve pa sta bude neka bude...
 
Zna kolega kiraj šta radi :ppozdrav:
Ne znam ,da li znam šta radim .Nisu mi jasna doziranja od 0,1 % u voćarstvu ,gde se koristi oko 1000 litara vode po ha i 0,1 % u ratarstvu sa potrošnjom vode od 200 litara po ha.Videćeo sutra da li je ova doza perfektiona nešto uradila ili idemo ponovo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh