Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo da dočaram bolje nevernim tomama ...

IMG_20160626_120256.jpg


IMG_20160626_120350.jpg


IMG_20160626_120418.jpg


IMG_20160626_121542.jpg


IMG_20160626_120216.jpg


... brzina 1.8-2.2km/h 300ks jeeči,urla, e toliko od mene na tu temu ...
A ko nije pratio na času,u pitanju je Yetti u Agrimatco,sa prinosom od 10+t/ha,maločas završen Yetti na 22ha,a danas treći dan,početo prekjuče posle 14h
 
Moj Dajčika sa hederom 4,2 i 260ks se jedva vukao sa nekih 2,5-3km/č u Ingeniju, ali ni prinos nije izostao :osmeh:.
Ostale prinose namerno neću postavljati, zbog tih "NEVERNIH TOMA", samo sam dao primer, da i poleglo žito, može dati dobar prinos :ppozdrav:
Inače, i na toj polegloj pšenici je kvalitet bio u vrhu, i to u VOJVODINI :ppozdrav:
 
Minđušar meni nemoraš ništa da dočaravaš, nemam ja nikakve asne dali ima 5 ili 12 tona po ha, ono na slikama ništa naročito, pogledaj Peetovu pšenicu (bolje mi ona izgleda a u pitanju je razlika od 2,5 tone po ha), koliko onda ti očekuješ na tvojim parcelama kad na slikama izgledaju i bolje od ovog yettia, pusti marketing, ove temperature će mnogim doći glave iako su ekstra izgledale, da smo mi živi i zdravi i da se taj naš rod smirom pokupi da nebude nekog nevremena a biće koliko bude.Što se tiče brzine vršidbe, sve što ima preko 7 tona po hektaru tu nema vitlanja ako hoćeš ljudcki da pokupiš a ovaj leksion 460 je upošljen ljudcki (6 a možda i 6,6m kosa).
 
Ingenio do sada, 1200kg po kj gde ga je omlatio led, onda malo bolje 2000, pa jos bolje 3300 tu je steta 45%, i gde nema stete 4670 po kj ingenio. Kod nas se jako odvaja paenica po proteinima, danas sam na jednoj turi imao cak 15% proteina , mozda nam to nekada i plate.

Nada poslednja umire.

Iznad 14,5% proteina je po EU standardu 1 cjenovna kategorija, mozda misle da je izvezu u EU pa je odvajaju. Koligo je N ta sa 15% proteina dobila i koja sorta?
 
Uradjeno do sada 20-tak jutara psenice, gde je zaobisao led, Prinos pola od ocekivanog od 2t pa sve do 3t po kj.......
 
Zeznulo ga vreme i ne vreme.Kod nas ima nekih sorti koje su trenutno izuzetno zelene.Šta će od toga biti videće se.Lično imam Ingenio na svim parcelama setva nakon 22-og Oktobra a nikao je u Novembru.Videćemo od Nedelje šta kantar kaže.
 
Moj Sobred je lane bio redak,jadan,probio ga sirak,pa bilo 5725kg/kj .... a ove godine,videćemo šta nam dao gospon Bog,al prinos pisati neću,ima tu dovoljno stručnjaka za procenu :ppozdrav:
Uostalom znam nekoliko proizvođača,koji su prošle godine imali i 12t/ha :osmeh:
 
Ove vrucine su ucinile svoje! Apach posejan 31 Oktobra sa 165 kg/kj, pre 5-6 dana mislio sam da se nece kositi jos 10 dana. Medjutim juce smo probali, nosio sam uzorak u 11: 30 h i vlaga je bila 14.7 dok sam stigao sa prvom prikolicom na vagu pala je na 13,7 a pred vece bila je 12.8.
Kosili smo svu posejanu psenicu koju smo imali ove god.
Psenica nije polegla osim nesto na krajevima parcela.
Posejana na dve parcele jedna parcela od 5 kj druga od 2.25 kj razlika u prinosu od samo nekih 20 kg po kj.
Sve ukupno 33080 kg ili 4562 kg/kj. Sta vise reci! Odlicno za ovu god. Jos samo da cena ne bude razocarajuca!
I mi bili u tom potesu pšenice su stvarno odlične ,kosili nešto uslužno nešto nama.
Podatak koji znam 1.33 ha 10280 kg, hl 80,vlaga 13,3-13,5%,Nikol u pitanju uradjena samo jedna zaštitai to malo kasnije nego kada su svi radili,bez zaštite od vašaka.U tvom redu malo pre tebe Stric Lupu 1,28 ha 11000+ kg ,isto đubrenje i zaštita (ja sam radio, on bio preko) samoje njegova posejana rano oko 5.10 a moja oko 5.11. Apač je tavanac.
 
Moj Sobred je lane bio redak,jadan,probio ga sirak,pa bilo 5725kg/kj .... a ove godine,videćemo šta nam dao gospon Bog,al prinos pisati neću,ima tu dovoljno stručnjaka za procenu :ppozdrav:
Uostalom znam nekoliko proizvođača,koji su prošle godine imali i 12t/ha :osmeh:
Ja sam prosle godine na NS 40s imao isto proraslog sirka i to bas,bas dosta kao cetka kad je kombajn usao bogami bilo mu je zort oko 4000kg/kj!
 
Danas uradjen Avenue za koji sam mislio da nece biti ni 50m po h barska zemlja celu zimu i prolece u vodi plus oboleo jos u Aprilu u na oko u odnosu na Igenio i Balaton duplo golo. Predato 80m u drugoj prikolici ostalo po mojoj proceni oko 20m mozda malo manje povrsina 1,6h. Vlaga 13 hektolitar 78 sve u svemu vrti se oko 6t po h nisam se nadao toliko.
 
Avenue je opasna psenica, niska rastom, rano stize. Bas mi se svidela u ogledu ove godine, a i sami promoteri kazu da na oko nije neka, ali curi.
 
Gospodo seljaci molio bi da decidno pisete kolicine psenice koje ste ovrli,poznjeli kako hocete....sa odredjene povrsine bio to HA ILI KJ decidno i kulturno i da to bude tacno!Ne neke gluposti racunanja jedan HA kao 1,5 kj itd....Znate o cemu pricam uozbiljite se!Hvala ljudima koji to rade!!!
 
I mi bili u tom potesu pšenice su stvarno odlične ,kosili nešto uslužno nešto nama.
Podatak koji znam 1.33 ha 10280 kg, hl 80,vlaga 13,3-13,5%,Nikol u pitanju uradjena samo jedna zaštitai to malo kasnije nego kada su svi radili,bez zaštite od vašaka.U tvom redu malo pre tebe Stric Lupu 1,28 ha 11000+ kg ,isto đubrenje i zaštita (ja sam radio, on bio preko) samoje njegova posejana rano oko 5.10 a moja oko 5.11. Apač je tavanac.
Pricao sam sa Niketom kad je kipovao i rekao mi je da nikad nije kosio takvu psenicu! Izuzetno dobre su se pokazale i tamo a i u drugu duz isto na toj parceli od 5 kj koju sam kupio prosle god., napisao sam da je razlika bila od samo 20 kg po kj!
 
Avenue je opasna psenica, niska rastom, rano stize. Bas mi se svidela u ogledu ove godine, a i sami promoteri kazu da na oko nije neka, ali curi.
Imam i Avenue ali nisam je slikao,malo sam se razocarao u nju jer je vrlo brzo obolela,radjena je jedna zastita i na oko mogu reci i pored toga sto je dobila 200kg map 200kg uree i 200kg san,nema neki klas,e sad sta ce vaga reci videcemo....Anapurna je izbacila od 17-18 biljaka iz zrna ali samo 6-8 imaju klas,dok je Avenue ibacila od 7-9 biljki i sve imaju klas...Meni na oko Anapurna obecava vise,agrotehnika je identicna na obe parcele,Anapurna ima oko 1,2ha,a Avenu 0,7ha
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh