Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20151119_104512.jpg
evo i neke od mojih psenica

- - - - - - - - - -

ups. moze neko da mi objasni,kako da ubacim slike
 
Cini mi se da si pokusao da ubacis sliku direektno sa svog kompa na forum, a tako nece. Moras prvo da je postavis sa svog kompa na neki od tih sajtova(imagebam.com, dodaj.rs, itd) pa odatle na forum
 
Cini mi se da si pokusao da ubacis sliku direektno sa svog kompa na forum, a tako nece. Moras prvo da je postavis sa svog kompa na neki od tih sajtova(imagebam.com, dodaj.rs, itd) pa odatle na forum


- - - - - - - -graindor 05.10.2015.
20151119_103121.jpg
3.imagebam.com/download/HqwIblvDuMyuKLamZ-4A5w/44815/448143027/20151119_103121.jpg

- - - - - - - - - -isto graindor, samo njiva preko puta

20151119_103126.jpg


- - - - - - - - - - Sofru 05.10.2015

20151119_103239.jpg


- - - - - - - - - -
ingenio 05.10.2015 vidi se zuti trag kroz sredinu, nije sastavio rasipac djubrivo
20151119_104512.jpg
 
Šareno nicanj pšenice.Jedna parcela koja je sejana 28 X je loše nila.Radili smo po vlažnom , kiša od setve nije pala.
Predusev krastavac
dscf4276.jpg


Predusev kukuruz

dscf4278.jpg


Ovo je druga parcela ,sejana 29 X ,predusev suncukret.

dscf4280.jpg


dscf4281.jpg
 
Poslednja izmena:
Šareno nicanj pšenice.Jedna parcela koja je ejana 28 X je loše nila.Radili smo po vlažnom , kiša od setve nije pala.
Predusev krastavac
dscf4276.jpg


Predusev kukuruz

dscf4278.jpg


Ovo je druga parcela ,sejana 29 X ,predusev suncukret.
Najavljuju kisu za vikend,tako da ce sve to da ti nikne bez problema,lepo ti je spremljeno.
 
Ima da bude ekstar ali preklane.Nema tu nekog roda garantovano.I moja je sva kao kod Kiraja tj nikakva. Sad kada krene hladno pa krene pa stane pa krene pa stane onda udaraj 3 prihrane da nadoknadiš malo ali nema tama roda za zaradu,biže da se pokriju troškovi i možda plati zakup,opet volontiranje.
Inače kod nas je 80% površina pod pšenicom u takvom stanju.
 
Ne mora da znaci,ja sam prosle godine trecinu posejao 10 novembra i to sa ciklonom,niklo pred novu godinu i onda minus 15,sva je retka bila,i onda sam bacio 200 uree po snegu i negde sam kosio 3500 kg po jutru
 
I onda si sa proleca imao kisu kad je trebala i ostvario takav prinos,da je bilo suvo imao bi rekordno malo...
Sam kaz'o da se ne jedite sto je posejano mnogo,to sad stoji kao u dzaku vec mesec dana,vadi stvar samo proletne kise,i doce do izrazaja vreme prihrane i zastita,sad treba biti majstor i iz p..e vaditi trnje...
 
Sve je ovo još dobro šta još može da se desi,msm na pšenicu. Zar sad da lupam glavu šta će biti za dva,tri ili pet mjeseci e bogami neću i ovako sam već pobudalio od zemljurine.
 
Sve je ovo još dobro šta još može da se desi,msm na pšenicu. Zar sad da lupam glavu šta će biti za dva,tri ili pet mjeseci e bogami neću i ovako sam već pobudalio od zemljurine.

Svaka ti je ka u Njegoša!Ima za pšenicu još toliko toga da se desi i da utiče na prinos tako da je rano sad da se neki raduju a neki tuguju.U svakom slučaju lakše će biti onima kojima je već sad lepo nikla i ima sklop ali daleko je žetva i vaga.

- - - - - - - - - -

Komšija Ljusha lepo ti je nikla pšenica,uhvatio si pre kiše ali zašto je tako sva u redovima i nejednaka,kao da ti neke lule na sejaču nisu radile?Možda vi laćarci tako sejete,neki novi modni pravac!
 
Ne mora da znaci,ja sam prosle godine trecinu posejao 10 novembra i to sa ciklonom,niklo pred novu godinu i onda minus 15,sva je retka bila,i onda sam bacio 200 uree po snegu i negde sam kosio 3500 kg po jutru
Takođe sam prošle godine kasno sejao,tako jadno nikla bacio ureo po zaleđenom,zatim jos an ,pa zatim opet an (imaš slike u temi ) pa samo što joj nisam pevao pa rodilo od 2,5 do 4 t na mišiće u proseku slabije nego prethednih godina kada se sejalo na vreme.
Znam ja da kod pšenice nema pravila ali ipak neka hvala nežu da se tešim.
 
Biće veoma veselih prinosa.Setva je još uvek u toku.Zasejanih površina ima dosta a veoma malo onih gde je pšenica nikla.Opekao sam se sa kasnim setvama i neka hvala.
 
Iz licnog iskustva mislim da samo strane sotre mogu da istrpe losiji sklop, to jest da kad losije niknu to nadoknade, ali to ako se desi domacim nema neke srece. Meni je prosle godine Ingenio losije nikao, ali je to nadoknadio posle u prolece, ali ne po bokoru nego po velicini klasa.
Uglavnom uvek sam imao bolje psenice kad su u jesen lepo nikle i lepo usle u zimu, a pri prvoj prehrani vec dobro ozelenele njivu i kad prodje traktor i ostane trag.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh