Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Mozda ce neki reci da je rano za otvaranje ove teme,ali po meni nije. Sto se mene tice seme je reseno za iducu godinu i kupljen je Ingenio koji je selektovan i zaprasen ceka jesen,planirana setvena norma je od 120-150kg/kj zavisno od jesenje predsetvene pripreme.
 
Ja sam jos prosle nedelje odradio seme selektirano i zapraseno NS40S icemo sa setvenom normom od 150kg/kj!Inace ko i zadnjih 10-15g selektiranje vrseno kod cika Steve Ergelaseva da nebude da ga reklamiram ali cela usluga u fulu tvoje je da doneses seme i dzakove a ostalo je sve njegovo i svaki dzak razmeren tacno na 50kg!
 
Ja cu narednih dana selektirati seme...Ostavljen Basmati i Apach (posle par godina, 5 ja mislim opet cu ga sejati jer vidim da nema svrhe proiyvoditi kvalitetnije seme kad niko nije briga) a semenski cu jos videti sta cu uzeti...verovatno neko novo posto tako volim da isprobavam, iako imam malo povrsina :osmeh: Ja sejem uvek 150kg/kj jer spremam sa malom tanjiracom, nije toliko duboko, pa zbog semena koje mozda ostane gore povecam na 150kg....
 
Ja sam ostavio Sobred.Odradio sam sve ljudski na njemu.Imam svoj selektor pa polako_Ostalo je samo da nabavim nesto za zaprasivanje.
 
Ostavljen Ingenio.Možda bude i viška semena a to ću tačno znati kada raščistim sam sa sobom koliko k.j će se sejati.
 
Imgenio , Ilico ,Apač i najverovatnije još nešto za probu.Povšina ,malo manje nego ove godine .Setvena norma 100-110 kg/kj.
 
Mi smo ostavili Ingenio i Balaton. Plan je an jesen da se još nabavi Sobred... Setvena norma će uglavnom zavisiti od predsetvne pripreme ili sejalice koja bude sejala.
 
Ja sam jos prosle nedelje odradio seme selektirano i zapraseno NS40S icemo sa setvenom normom od 150kg/kj!Inace ko i zadnjih 10-15g selektiranje vrseno kod cika Steve Ergelaseva da nebude da ga reklamiram ali cela usluga u fulu tvoje je da doneses seme i dzakove a ostalo je sve njegovo i svaki dzak razmeren tacno na 50kg!

Ja sam bio treci na spisku na selektoru kod njega...:osmeh:
Selektirano seme NS40S i Baletka,a u planu je da se uzme original Yetti, Ingenio,Iliko i Basmati....
 
Ja cu posejati hektar Basmatija druga reprodukcija da imam za brasno,setvena norma 300-350kg po hektaru.
 
Za sledecu sezonu odabir je pao na Singentin Mojison i Lgov Euklid,mozda ako nabavim Raijfajzen Grendorf(mislim da se tako zove) probao bih i njega.Konacno sam odustao od Ns sortimenta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh