Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ,RD kverneland +IMT sa diskosnim ulagačima.
 
Naravno,kombinacija sa RD mi se najbolje pokazala,pogotovo ovaj drugi deo rečenice si apsolutno u pravu jeftinije i brže ::lose::.Obišao neke pšenice juče koje su 2x tanjirane i koje su rađene sa tanjiračom+ RD za sada bolje izgleda ova sa RD isti predusev ista norma vestaka i semena sorta Nikol videžemo u žetvi .
 
Juce prosao pored jedna moje psenice,evo slika moja je sa leve strane.Drmnuo je mraz solidno.
2chqa0w.jpg
 
Jos da si je povaljao bila bi extra ovako ima kombajner da ispadne kad bude kosio po ovim dzombama!
 
To da ali trebalo je i posle setve ovako se vidi da se nije sva primila pogotovo gde su grudve ostalo je retko!
 
Kombajner sam ja,a te grudve su izmrzle,kao pesak su,to kombajn ne oseca.Kod nas je ova psenica odlicna i obecava dobar prinos do 5 tona po hektaru ako bog da da bude toliko.Na nasoj zemlji kad je psenica kao cetka i sad je zemlja pokrivena znaj da nece biti ni za kombajn da se plati.Slaba zemlja i nemoze da izgura taj potencijal za 6-7 tona,desava se da sve propadne,ustvari uvek se desi.
I da hocu da je povaljam neznam kako bi,mislim da me nebi sad ni tenk izvukao iz njive koliko je vlazno,prvo djubrivo se baca ovih dana rucno,standardno kao i svake godine.:ppozdrav:
 
Dobro ti zito Maticu,samo se malo sara na tragovima nista strasno,tako da bi valjalo da stavis ponistavace traga.
 
Vidim da su vam dosta zelene psenice,moje ima dosta ostecenja od mraza.Kod nas je bilo noci i do minus 17 a sa malim pokrivacem od snega.Trebace joj vremena da se oporavi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh