EHR hidraulika na traktorima

Šta ti znači neutral položaj?Ja orem na točku i toplingu bez korišćenja kontrole sile vuče.Taj točkić kod mene je numerisan 0-10 i zaokrenut je skroz desno na 10 ,tj reagovanje na silu je isključeno ,tako da kako je teže traktoru ja smanjujem brzinu na šiftu.Na ovom modelu je nejasno označeno jer kad je u položaju levo i na malo opterećenje vadi plug,a kad je desno zaustaviće traktor ali neće vditi plug a to se po ovim oznakama nemože zaključiti.:ppozdrav:
 
Šta ti znači neutral položaj?Ja orem na točku i toplingu bez korišćenja kontrole sile vuče.Taj točkić kod mene je numerisan 0-10 i zaokrenut je skroz desno na 10 ,tj reagovanje na silu je isključeno ,tako da kako je teže traktoru ja smanjujem brzinu na šiftu.Na ovom modelu je nejasno označeno jer kad je u položaju levo i na malo opterećenje vadi plug,a kad je desno zaustaviće traktor ali neće vditi plug a to se po ovim oznakama nemože zaključiti.:ppozdrav:
Neutral je polozaj mehanicke rucice hidraulika gde poteznice mogu i gore i dole,zavisi od toga gde ih guras,kao na MTZ traktorima kada je iskljucen plivajuci hod.
 
Kod oranja sa tockom, veliki tockic hidraulika se zavrne skroz levo i prekidac se drzi na spustanju. Mislim da regulacija otpora ne radi kad se tockic i prekidac stave kako sam opisao. Nemoj da te buni kad ti u radu lampice za gore i dole budu sijale povremeno jer hidraulik registruje pomeranje poluga usled skakutanja traktora ili plug i to signalizira. Evo i jednog snimka gde se vide polozaji prekidaca i potenciometara:

 
Tako sam i stavio ali je svaki prohod bio razlicite dubine tj plug uopste nije lezao na tocku nego ga je izdizao hidraulik...
 
Probaj okreni tockic za regulaciju otpora vuce.

- - - - - - - - - -

1 sa leve strane na Daliborovoj slici sa prosle stranice.
 
Evo postoji i EHR sa dvoradnim cilindrima , ovaj EHR gura radilo u zemlju ako je potrebno. Na 5:50 minutu videa fend dize sebe u zrak sa hidraulikom, demonstracija dvoradnih cilindara i EHR za njih.

 
I moj 311 ima dvosmerne cilindre a,da li vrsi pritisak u zemlju to neznam.Znam da moze vrsiti pritisak kad se iskljuci EHR
 
Sumnjam , za 2-radne cilindre trebas imati i 2-radne ventile, i dvoradni EHR , ako je obican EHR onda ima i jednoradne ventile. Kako onda ukljucujes da gura dolje?
 
Probaj okreni tockic za regulaciju otpora vuce.

- - - - - - - - - -

1 sa leve strane na Daliborovoj slici sa prosle stranice.
Komande su mi kao kod mene na slici,ne mogu sad nista da probam,otkacio sam plug a ne bih da cekam do sledeceg oktobra,mislio sam da neko zna detaljno da objasni kako se ovo koristi...

- - - - - - - - - -

Sumnjam , za 2-radne cilindre trebas imati i 2-radne ventile, i dvoradni EHR , ako je obican EHR onda ima i jednoradne ventile. Kako onda ukljucujes da gura dolje?
Zar na ovom velikom prekidacu nema polozaj za prisilni pritisak na dole?
2w7pa4o.jpg
[/IMG]
 
Sumnjam , za 2-radne cilindre trebas imati i 2-radne ventile, i dvoradni EHR , ako je obican EHR onda ima i jednoradne ventile. Kako onda ukljucujes da gura dolje?
Samo kad iskljucim Ehr i prebacim na rucni ventil koji je pored sedista onda mogu i da podizem i da guram na dole.E,sad da li ima potisak na dole u toku rada Ehr to neznam.

- - - - - - - - - -

Olaija neznam,kod mene je drugaciji panel.

- - - - - - - - - -

Sad razmisljam sigurno da radi i Ehr dvosmerno,jer recimo kad ugasim traktor pod kontaktom i okrenem rucicu na spustanje prikljucne alatke,iako su poteznice pod opterecenjem on nece da spusti.Tek kad radi pumpa onda spusta.
 
Kod MF ima jedno dugme za brzo "uranjanje" pluga u zemlju.Nisam ga probao kako se ponaša van brazde ali u brazdi kada traktor ore ,ako ga samo kratko pritisnem odmah plug ide dublje.E sad da li bi izdizao traktor ,ne znam.
To je dugme pod J.

 
Uputstvo za bosh EHR https://dc-us.resource.bosch.com/me...mobile_hydraulics_4/pdfs_6/re95255_2006-7.pdf

Nema za pritisak na dolje jer nema dvoradni cilindar , ide samo slobodnim padom , nekima se prividja da gura dolje , ali to je samo prividjenje.

Ako budem imao vremena prevedem za sta sluzi koji pot ali samo prvu stranu nemam namjeru dalje:)
Grabik,hvala na trudu,imam ja ovo uputstvo na engleskom,znam koje dugme je za sta,treba mi neko ko je radio sa takvim kontrolama da mi iz prakse objasni,posebno ovo gde ima AHC,neko kaze treba da bude na srednje osetljivo a neko da treba skroz iskljuciti,prvo mi treba polozaj svih tockica da plug potone do tocka a ne da mi hidraulik stalno nosi plug...
 
Evo ti ponovno , gledaj na linku od gore


1 Poluga(komanda) za kontrolu dizanja

a Transport, dizanje
b Stop
c Namjestanje, spustanje
d Neutral, brzo vracanje

2 Zakljucavanje(transport)

3 Spustanje namjestanje brzine

4

5 Limit (krajnji polozaj) gornji

6 Kombinovano (beskonacno) setovanje(namjestanje) izmedju otpora vuce i pozicije(polozaja) poluga

7 Lampica: Dijagnostike

8 Lampica: Dizanja

9 Lampica: Spustanja

10 Prekidac ublazavanja vibracija

11 Lampica: Ublazavanja vibracija



pod brojem 4 bi morao da procitam citavo uputstvo ali rekao bih da namjestas dubinu pluga u zemlji.

A za oranje tockom okreces potenciometar na krajnji suprotni polozaj od oznake AHC , to ti je cista kontrola polozaja.
 
Evo ti ponovno , gledaj na linku od gore


1 Poluga(komanda) za kontrolu dizanja

a Transport, dizanje
b Stop
c Namjestanje, spustanje
d Neutral, brzo vracanje

2 Zakljucavanje(transport)

3 Spustanje namjestanje brzine

4

5 Limit (krajnji polozaj) gornji

6 Kombinovano (beskonacno) setovanje(namjestanje) izmedju otpora vuce i pozicije(polozaja) poluga

7 Lampica: Dijagnostike

8 Lampica: Dizanja

9 Lampica: Spustanja

10 Prekidac ublazavanja vibracija

11 Lampica: Ublazavanja vibracija
Nisi me razumeo,govorim engleski ali mi to nije pomoglo kod ovog sranja,plug mi je stalno orao razlicitom dubinom,stavio sam na najdublje i on je isao mozda 22-23 cm a tocak mi je bio namesten za 25 cm dubine.Zanima me da li postoji kombinacija ovih dugmadi da plug stalno slobodno tone do tocka a ne da mi ovo sranje non stop izdize i zabada plug.

- - - - - - - - - -

Taj polozaj poluga 4 sam namestio do kraja i on je orao jako plitko a nije legao na tocak,mozda sam zabrljao osetljivost jer sam stavio tockic skroz levo?
 
Sam si napisao gore da je bio na max kontroli otpora vuce , normalno da je stalno dizao plug , to rade traktori i kod ciste mehanicke kontrole. A da bi orao samo tockom moras imati toplink na slicu. Poluge ti odredjuju dubinu prve brazde a tockom korigujes dubinu zadnje brazde.
 
Nazad
Vrh