Navigacija u poljoprivredi

Zvacu od nedelje Titan. Samo dok postavim ekran. Pa cu napisati ovde sve detaljno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je isto jesenas bio nestao signal i prebacili me na drugi satelit to gresi u metar a pre u 20cm .
 
I nama isto brljavilo nesto. Zvali u Livonu objasnili korak po korak u podesavanjima, radi bez problema od tad.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Jel zapamtio neko kako to ide ta promena korak po korak?

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nosio ove nedelje komsijinu i moji navigaciju (ez 250)u Livonu da srede softver. Jer signal jesenas je nesto prestao da radi tako da su mi jesenas objasnili da iskljucim opciju korekcije signala . Sada to radi samo moraju softwer update. Onaj ko je navig. kupio u livoni a jos traje garancija to je besplatno. Kome je garncija istekla to kosta 3000+pdv, a ko nije kupio navigaciju kod njih to kosta 5000+ pdv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nosio ove nedelje komsijinu i moji navigaciju (ez 250)u Livonu da srede softver. Jer signal jesenas je nesto prestao da radi tako da su mi jesenas objasnili da iskljucim opciju korekcije signala . Sada to radi samo moraju softwer update. Onaj ko je navig. kupio u livoni a jos traje garancija to je besplatno. Kome je garncija istekla to kosta 3000+pdv, a ko nije kupio navigaciju kod njih to kosta 5000+ pdv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliko se sad krecu cene tih nabigacija?
 
Koliko se sad krecu cene tih nabigacija?
Ez 250 je oko 1100-1200 evra sa pdv. Fm/CFX750 je oko 2200 evra lajt verzija. Ove turske sa tač skrinom oko 1700 evra. Sve cene sa pdv- om. Sporo im pada cena. Dok braća Kinezi ne omasove proizvodnju, neće ni biti jeftinije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A to ažuriranje softvera može svako da uradi. Imate uputstvo i na YT. Na sajtu stoji da je poslednja verzija 3.10, za EZ 250, koja je kod vas sto ste nosili u Livoni? Ja nisam primetio probleme u radu jesenas, uskoro cu je ponovo koristiti, pa cu bas videti.
 
v3.12 je za ez250, kolko vidim mora prvo update da se uradi da bi se pojavio taj satelit sto treba :) probacu ovih dana pa javljam

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Uštedeces pare, a funkcioniše i kod nas. Mada tokom sajma Livona uvek pravi akciju i bude 750e+pdv.

Sad bas gledam, poslednje ažuriranje je kraj oktobra v3.12, a do tada sam već obavio poslove gde koristim navigaciju.
 
Poslednja izmena:
Uštedeces pare, a funkcioniše i kod nas. Mada tokom sajma Livona uvek pred vi akciju i bude 750e+pdv.

Sad bas gledam, poslednje ažuriranje je kraj oktobra v3.12, a do tada sam već obavio poslove gde koristim navigaciju.
Tako je. Ko ume da ažurira sam softver neka uradi sam. Po mom mišljenju 250 ne treba kupovati jer sam saznao da je ovo poslednja nadogradnja softvera za 250 i da ih više neće biti. Sada guraju GFX 750 ili XCN 1050 u zavisnosti ko ih prodaje. Pravi izbor bi bio upravo ova navigacija. Lako se nadogradi, podržava isobus, kontrola sekcija...
Ako ima ova navigacija u Rumuniji po povoljnijoj ceni, onda je to pravi izbor.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ažuriranje pre toga je bilo davne 2010.god, tako da ne bi dobili ni ovo sada, da nije nastao problem zbog satelita, dal su neki povučeni iz upotrebe ili sta vec... Da je ovaj model zastareo, jeste, ali i dalje radi posao. Da treba kupovati novije i bolje, to stoji, ali najviše zavisi od cene...
Ja sam našao verziju 3.12, ali ne mogu da je "skinem".
 
Poslednja izmena:
Ažuriranje pre toga je bilo davne 2010.god, tako da ne bi dobili ni ovo sada, da nije nastao problem zbog satelita, dal su neki povučeni iz upotrebe ili sta vec... Da je ovaj model zastareo, jeste, ali i dalje radi posao. Da treba kupovati novije i bolje, to stoji, ali najviše zavisi od cene...
Ja sam našao verziju 3.12, ali ne mogu da je "skinem".
Jeste, 3.12 je verzija.
Služi, naravno ali se Trimblu više ne isplati da služi. Treba prodati nove. Zato i forsiraju program staro za novo.
Dodali su dva nova satelita, a postojeću 120-ku su stavili u test stanje.
Slažem se da je cena takva kakva jeste ali cena nije problem. Svako ko shvati šta sve navigacija pruža, taj ne gleda na cenu već na korist koju ima od nje.
Svako ko je kupio 250-ku kad je izašla, do sada je uštedeo mnogo para i vremena. I tada je bila skupa, zar ne?
Koliko para su ljudi izgubili godišnje ne koristeći je?



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh