Navigacija u poljoprivredi

Pa Livonina je profi, za velike, koji rade velike table, i ko namerava da koristi savremene sisteme za žetvu sa navigacijom i preciznim merenjem prinosa, precizno djubrenje, setvu sa sejalicama koje kontinualno menjaju normu setve, i za one koji pate od najsavremenijih trendova, a za nas ostale smrtnike, ova lowcost navigacija zadovoljava sve potrebe radova na njivi, em što je pravac kao strela, em što vozi sama, pa se može posvetiti više pažnje na sam kvalitet rada priključka sa kojim se radi, plus se brže odradi operacija, a uštedi se nešto i goriva.
 
Mislim ako je osnovna verzija auto pilota oko 6k evra i ako dobijes 50%, onda dolazimo na dosta pristojnu cenu. Mada ovo sto je kolega Tesla uradio je mnogo ispod i te cene. Ali ipak znanje kosta. Pitanje je za koliko para bi svoje znanje kolega naplatio drugima da uradi usluzno sve to sto je on prosao i svo cimanje koje je imao. Tako da mislim da 3000e za osnovni paket auto pilota je super cena u livoni. Mada 1300e sa povracajem izadje cfx750 sa povracajem. Sto nije auto pilot ali za pocetak vise nego dovoljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na + - 15 cm tačnosti sa auto pilotom je ta cena.Ako gledamo preciznost od 2,5cm onda je @Teslin sistem ekstra povoljan+što nije potrebno da plaćate signal rgz-u(ili da imate svoju rtk stanicu)
 
EZ pilot je oko 9 000e+pdv, mozda nesto jeftinije. Kako za koga. Autopilot je od 13-15 000+pdv zavisno od navigatora. Tako da i sa povraćajem izadje dosta skupo, ali opet, mnogo stabilnije radi a i može se lepo nadograditi. Ko ima i kome je to potrebno, kupice.
Po meni i cerea radi posao, i to za mnogo manje novca i to sasvim korektno.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
E,to nisam dobro napisao,Ez pilot,autopilot slično zvuči ali je u stvarnosti velika razlika.
 
Sve što treba velikoj većini korisnika ima Cerea. Trimbl jeste top i ima toliko opcija da to ide u naučnu fantastiku. Sve to naravno košta jer imaju ime. Svaka nadogradnja je paprena. Ez pilot je već zastarela tehnologija i ne vredi te pare. Osim cene, Cerea je bolja u tome što je autopilot uključen i kad stoji, automatsko okretanje na krajevima, kontrola sekcija, imate laptop kad ne koristite navigaciju.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima li neka firma da radi kablove za navigaciju po uzorku ili se kablovi moraju kupiti u originalu i debelo platiti?Za drugara pitam.
 
Ja sam za antenu sam pravio, a napojni premeštam.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Imam i ja taj problem,kanda su ugasili taj "precizan" signal od 15-20cm. Sad ima samo 1m preciznost

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Negde u 11 mesecu sam cito da u Hr imaju slican problem. Kazu da su neki sateliti ugaseni. Pa se prelazi na druge. Da treba izvrsiti promene neke u podesavanjima. Nisam jos palio navigaciju. Skinuta je. Al bice uskoro provereno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Tačno tako. Satelit se neki pokvario. Mora u podešavanjima da se odaberu drugi sateliti. Imao taj problem jesenas. Pošto sam kupio u titan-u, zvao njih i oni mi objasnili korak po korak kako da podesim.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Treba promeniti u podesavanjima, sa Waas satelita prebaciti na Future. Samo napamet ne znam tacno koje.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam ništa instalirao, samo promenuo podešavanja...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Verovatno je i do starosti uređaja tj verzije softvera. Moja je bila iz 2012. godine

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh