Uzgoj činčila - farma

I ovim je mislim završena priča u ovoj temi.
Можда грешиш, можда тек почиње!?
Ако је нешто забрањено ту је лова, ту скаче цена. Рецимо, својевремено забрањено точење алкохола у Америци, па санкције (нама) под којима су се многи обогатили или рецимо реекспорт јабука за Русију, наркотике да и не помињемо.
Значи тема може да опстане уз додатак називу: "у тренутним околностима".
 
Hmmm, pa sutra bi mogli da zabrane uzgoj svinja, pa i one se ubijaju da bi ih ljudi koristili za svoje potrebe.
Gluposti koje se izmisljaju samo zbog profita........:sta:
 
Meso koje se koristi za ishranu ljudi i krzno koje se koristi da budzovani stave na glavu i pro*****aju se nije isto.
 
Onda Eskimima da zabrane uzgoj irvasa jer ih koriste i za krzno i za meso, ili kunice isto se ljudi kite zecijim krznom.......mislim da je samo trzisna caka kako bi naduvali cene
Sam si dao odgovor. Iskoristi se cela zivotinja. Meso se pojede,krzno iskoristi,kosti takodje (kod Eskima ) Ubijati neko zivo bice samo zbog krzna je po meni glupo. Nisam od onih sto se zalazu za neubijanje zivotinja i biljnu ishranu i ostale gluposti,ali sam misljenja da ako nije nuzno ubiti neko zivo bice to ne treba raditi. Tako cu da ucim i svoju decu.
 
Ако постоји интерес ми смо вешти да нађемо рупу у закону (или да је избушимо). Већи произвођачи могу да кажу да гаје чинчилу за месо (нпр. извоз у Кину) а крзно је нуспродукт који нећемо бацити док мањи могу да их гаје за продају као љубимце које ће да нападне "болест", по закључку ветеринара, па мора да их побију.
 
Nazad
Vrh