Zasusivanje krava

francuz

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
12 Jan 2010
Poruka
1.572
Lokacija
Donji Krnjin, Leposavic, KiM, Srbija
Od 5 krava, koliko trenutno imam u stali, 2 su mi na zasusivanju / prekid muze, vec 10-tak dana obrok im se sastoji od 1 bale sena(8-10kg) , oko 1kg prekrupe sa schaumann GM premiksom i 1% soli ujutro, a preko dana slama, i voda naravno.

Sad me interesuje kako Vi postupate do potpunog zasusenja / prekida muze vasih krava.
 
Smanjujem hranu dobiju malo seno , dobiju 1 vanglu jarme+ so i na to do mile volje slam ili sarovine ... tako nekih 5 dan nakon toga 2dana samo jednodnevna muza i nakon toga Injektore ubacim .
 
sta su injektori, cemu sluze?

Sve lepo pise.


http://www.vetzavodzemun.com/producthem.php?id=29

h_29_v.jpg
 
sta su injektori, cemu sluze?


Injektori sluze za lecenje postojecih subkliinickih mastitisa i preveniranje mastitisa u predstojecoj laktaciji .

- - - - - - - - - -


Vladj

Ne koriste se ovi injektori Mastrepen oni su lecenje u toku laktacije , vec koji su predvidjeni za period zasusenja koji su bazi klosacilin , oksicilin koji su dugodelujuci antibiotici ..... a to su Bovaclox , Drycloxakel inj
 
Sta mislite jeli pametno koristiti injektore za zasusivanje kod svih krava na kraju laktacije ili samo kod onih koje su bile problematicne?
 
Sve uradjeno po knjizi samo sto i 5-ti dan posle zasusivanja i davanja injektora krava kada lezi pomalo curi mleko jer je jako meka na muzu -da li su injektori time izgubili ulogu?Samo sto prva dva dana nije islo mleko.
 
Nazad
Vrh