Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Junska lepotica

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,464
    Tekstovi u blogu
    102
    Zahvalio se
    1,155
    Zahvaljeno 1,004 puta na 581 poruka
    Downloads
    261
    Uploads
    127

Junska lepotica

Junska lepotica je pored viljamovke još jedna od sorti krušaka koja zaslužuje posebnu temu na forumu. Ova sorta je poreklom iz italije, a tamo je poznata pod nazivima Mirandino di Rosso ili Bellezza di giugno. Stablo joj je bujno, a plodovi sazrevaju krajem juna meseca.

Junska lepotica.jpg

Plod sorte kruške Junska lepotica je standardnog oblika sa tim da deluje pomalo izduženo.

Član gandrad avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Poruka
    1,716
    Zahvalio se
    2,069
    Zahvaljeno 649 puta na 436 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ne znam , šta bih posebno rekao o ovoj kruški... Rodila je, jedemo je već nekoliko dana...doduše malo je sitnija...
    "Ut sementem feceris, ita metes!"
    "Boj se ovna, boj se govna, a kad ćeš živeti?" V.Kecmanović
    "Dajte mi dovoljno ordenja i ja ću dobiti svaki rat." Napoleon

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,542
    Zahvalio se
    5,437
    Zahvaljeno 1,332 puta na 727 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mi imamo jednu posađenu ove godine. Čekamo da prorodi za par godina...

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član nesko2563 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Poruka
    3,070
    Zahvalio se
    751
    Zahvaljeno 994 puta na 646 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Digao sam ruke od traženja te sorte.
    Kad god sam kupovao sadnicu kruške uvek sam tražio samo junsku lepoticu jer imam već jednu i super je što rađa ranije i kad god sam sadio te kupljene sadnice, posle par godina bi mi rodila viljamovka. Sada sam digao ruke jer nemam gde da je sadim a i da imam, opet ne bih našao.
    11 viljamovki sam posadio baš zbog tih kojekakvih rasadničara sa deklarisanim sadnim materijalom i na svakoj je bila deklaracija "Junska lepotica".
    Car careva caruje carevima

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,542
    Zahvalio se
    5,437
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: nesko2563 Pogledaj Poruke
    Digao sam ruke od traženja te sorte.
    Kad god sam kupovao sadnicu kruške uvek sam tražio samo junsku lepoticu jer imam već jednu i super je što rađa ranije i kad god sam sadio te kupljene sadnice, posle par godina bi mi rodila viljamovka. Sada sam digao ruke jer nemam gde da je sadim a i da imam, opet ne bih našao.
    11 viljamovki sam posadio baš zbog tih kojekakvih rasadničara sa deklarisanim sadnim materijalom i na svakoj je bila deklaracija "Junska lepotica".
    Ako i kod nas rodi viljamovka tražiću od tebe grančice pa ćemo kalemiti da budemo sigurni da je to ta sorta.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave

Član gandrad avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Poruka
    1,716
    Zahvalio se
    2,069
    Zahvaljeno 649 puta na 436 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    A kod mene je bilo obratno... Ja sam tražio vilju , a dobio junsku...
    I kao što sam pisao imam dve stare tridesetak god. i jednu sada valjda šesta ili sedma godina...
    I skoro sam ih obrao, danas protreso malo i vrlo malo još ima na drvetu...Majka ih ostavlja u zamrzivač , pa kad se nakupi još voća ...kuva se džem.
    "Ut sementem feceris, ita metes!"
    "Boj se ovna, boj se govna, a kad ćeš živeti?" V.Kecmanović
    "Dajte mi dovoljno ordenja i ja ću dobiti svaki rat." Napoleon

Novajlija
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    12
    Zahvalio se
    7
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kada je najbolji period za sadnju kruške?
    Gdje se u Srbiji može kupiti najbolji sadni materijal voća?

Član mirlee avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    419
    Zahvalio se
    627
    Zahvaljeno 293 puta na 167 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zna li neko malo vise o sorti, tj prinosima i dr. Video sam jedan zasad sa oko 500 stabala i to vitko vreteno mislim, u redu je razmak 2m, a izmedju redova 3 do 4m. Interesuje me koliki prinos moze biti i kakva je za zastitu. Znam da mraz moze da je zezne.

Član mirlee avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    419
    Zahvalio se
    627
    Zahvaljeno 293 puta na 167 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ima li neko bolju informaciju osim one sa sajta rasadnicara, a vezanu za oprasivace junske lepotice?

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,542
    Zahvalio se
    5,437
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    IMPOLLINAZIONE: Anche se certe varietà sono autofertili (Guyot, Conference), il pero necessita la piantagione di almeno due varietà per fruttificare bene. Le migliori varietà impollinatrici sono: ‘Butirra Hardy’, ‘Decana del comizio’, ‘Passa Crassana’, ‘Kaiser’ e ‘William’.

https://www.apicepiante.eu/it/prodot...-giugno-detail

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Suggested pollinators: Coscia, Spadona, William, Conference.

http://www.battistinivivai.com/en/de...tto=268&cat=10

--------------------------------------------------------------------------------------------

treba obratiti pažnju i na vreme cvetanja...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Poslednji uredio vuxsd; 22-09-17 u 13:06.

11. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili vuxsd na ovoj poruci:

gandrad (22-09-17), mirlee (22-09-17)

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.