Podrivači

E sad ćeš se ti smejati ali kako na ventil,pa to je toliko uzano, a creva koja idu na česme su obično oko pola cola.
 
Tako je i moj komsija na onom 552 sipao vodu u gume pa mu otpao tocak,prvi put otpalo srce felne a drugi put pukla ona centralna tanka decija osovina na kojoj stoji ceo tocak.Vise nije sipao,samo je dodao jos dve recke u broj prevrtanja tog traktora,ali komsa ne odustaje ima da ga tera do svoje smrti:osmeh:
 
Od svih sam se nadao da će da se šegače sa starijim čovekom ali od mog komšije iz Sovljaka-nikako.Nekada se u narodu govorilo" teško svugde svome bez svojega" a sad se i to promenilo. Bobo hoće iz HR da dođe da mi našteluje dvobrazni leskovački plug ,a moj mačvanin tako!
 
Tako sam i ja , gazio sam brazdu. Sad se pitam da li je dovoljno ili da mozda prodjem i popreko, spremam za vocnjak.
Kao da sam negde procitao da sirina izmedju prohoda/radnih tela treba da bude ista kao i dubina na kojoj se radi , mada sad vidim da to nema veze , ako Milovan kaze da je razmak izmedju tela 45cm , a sigurno radi na vecoj dubini..
 
Ako imaš "vodotoke" kroz parcelu koji ti seku već podrivani pravac, vredi ukrstiti.

I mi smo čitali da rastojanje treba biti jednako radnoj dubini.

Neki ljudi su ga unajmljivali da im radi tako da brazdu ostavlja sa unutrašnje strane zadnjeg točka ali oceditost nije bila tako dobra kao kada je radio da gazi brazdu. A zašto ? To bi valjda ovi školarci trebali znati.

Komšija misli da kad su prohodi puno blizu "prolome" se zidovi "kanala" pa zakrče jedan drugog.
 
Nisu idealni uslovi za podrivanje, ali posto oranje ide jako teško, moralo se malo razbiti.
82a397b5902b2090617ebc31d794b169.jpg

f61ef57c5f56637b8028a6e41064a874.jpg


https://youtu.be/13b0Dz7FjdM
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh