Podrivači

Rabadžija de mi reci tvoju tačniju lokaciju prvenstveno mislim zbog tipa zemljišta jer Subotica ima i peska kolko oćeš a mašina i meni zanimljiva
 
Rabadžija de mi reci tvoju tačniju lokaciju prvenstveno mislim zbog tipa zemljišta jer Subotica ima i peska kolko oćeš a mašina i meni zanimljiva
Ljutovo prema Subotica potez prema Prvom maju nakadasnjoj Pescarinoj zadruzi, a imam i tri parcele na V.Radanovcu i Palicu, tip zemljista sarolik od 2-4 klase cernozema a na Cikeriji i crni pesak, brzina na Rusu ako se dobro secam 4 spora neredukovana ili 5 spora redukovana( naravno i prednja vuca).....prosle godine je bila druga prica jako se tesko radilo, zemlja bila sabijena do zla boga.......
Medjutim taj crni pesak je cudo tip zemljista i ove godine mi je kukuruz na toj njivi dobar,mislim da tome kumuje i odlicna Pioneer sorta
IMA JEDNA MANA ovog orudja ili ti sistema rada.........a to je da do proleca svi koji mogu prelaze preko tvoje njive jer vizuelno to ne izgleda kao obradjena njiva tako da sam odlucio ove godine da pojedine njive obrazdim bar 4-6 brazi ne bi li bar malo dao do znanja da ne ulaze u moju njivu
 
fotografija0135.jpg


Evo bio sam da vidim ovaj podrivac ili gruber koji li je mantrak cena je 1000e nije koristen u opste nosi oznaki Z-705 jedino nisam imao vise memorije u telefonu da ga uslikam sa vise strana.Sta mislite vredi li ovo tih para i vredi li ga uzimati?
 
Pa jesi zvao MBV Vrsac da vidis posto je takav nov?To sto on nije radio je nesto drugo ali nov vise nije.
 
Kod nas radi jedan takav ,ja lično nisam zadovoljan kako je to podrivanje izgledalo proletos,rađene su njive gde je bilo vlažno umesto oranja koja se nisu mogla uraditi. E sada nije ni zima bila neka da to lepo izmrezne.
Na jednom predavanju u Vladimirovcu gdin Škrbić sa instituta Tamiš je rekao da izbegavamo takav tip radnih organa ( za područije od Alibunara ka Vršcu tj čim se spustite sa Deliblatske peščare kaže da sa njim nije moguće pravo podrivanje???????
Kod mene je na voćnjaku radio prijatelj iz susednog mesta ako se dobro sećam Mašio je u pitanju samo je napravio krug oko voćnjaka zbog gabarita traktora nije mogao u redove a na međama je niži teren i leži voda mislio sam da posle "podrivanja" više neće ležati .Takođe je komšiji na 7 kj lešnika pored mene uradio svaki red i opet smo imali problema sa vodom.
 
Tu si u pravu kada je prevelika voda nemoze nikakav podrivac pa ni rigolovac to da spreci ali ipak ce se tu pre ocediti nego tamo gde je orano na 30cm.Nisam radio sa radnim telima koji vuku kuglu iza ali mislim da su oni najbolji sto se tice procednosti zemlje.Oni bi trebali da prave hodnike od 10cm precnika i tamo da se skladisti visak vlage,opet ne kao prosla godina kada nista nije moglo da spreci preveliku vlagu.
 
Moguce je da ce nas biti na prodaju uskoro,jer je omanji za traktor koji ce ga vuci,tj trag tela mu je uzi od traktora....pa ako je neko zainteresovan...inace masina je ojacana odmah po kupovini(cev u cev radjen),tako da je jaci i od novih.
 
Kakav podrivac bi mogao vuci traktor 90ks na dubini 45 50cm? Zemlja laka do srednje teza , 2,ili 3 radna tela?
 
Tomo VS

Da li je realizovana kupovina podrivaca?Kako je pokazao u radu?
 
Da li neko moze da mi kaze kakvi su podrivaci za prednju hidrauliku? I gde bi mogao kupiti neki za traktor od 100ks.
 
Nazad
Vrh