Podrivači

Nece probao sam ja na jednoj basti i cak mislim da je lakse isao na oranje,, Kako hoces ali savetujem ti da probas na oranje jednom pa ces videti ali obavezno sacekati da se prosusi :D Kad ovaj covek sa 820 vuce viper sta ce tek 1221 jeste vlazno ali i sada ima vlage i nece se puno prosusiti zemlja, [video]https://www.facebook.com/andrej.cermak.3/videos/10201399900799202/[/video]
 
Videcemo,imam nesto istanjirano,nesto ugareno pa istanjirano, a najveci deo je slama isprskana. Tako da cu imati razne kombinacije,pa cemo razmenjivati iskustva i polemisati svi zajedno. Nego ajmo mi kad privedemo zetvu suncokreta kraju i posejemo repicu,da okrenemo jagnje i prase dok je septembar i zagarantovano toplo vreme. Ja cu da organizujem sve,a gostima tj. Kolegama je potrebna samo dobra volja da dodju.
 
Nece probao sam ja na jednoj basti i cak mislim da je lakse isao na oranje,, Kako hoces ali savetujem ti da probas na oranje jednom pa ces videti ali obavezno sacekati da se prosusi :D Kad ovaj covek sa 820 vuce viper sta ce tek 1221 jeste vlazno ali i sada ima vlage i nece se puno prosusiti zemlja, [video]https://www.facebook.com/andrej.cermak.3/videos/10201399900799202/[/video]
Nikola ovo nije podrivanje...ni razrivanje...ni gruberisanje...cisto bespotrebno trosenje nafte-ucinka bez...podrivac kad dobro udje dole u pluzni djon zaustavi traktor 6.5 tona da vrti sva cetir tocka ko igracka.
 
Drenazer-ako se dobro secam njih su vukli u zadruzi pre 20 tak godina po tablama gde su depresije i vodili do kanala...pa ostajali bez raketa(kugli)redovno...
 
Vlage odgore 20cm,od ove zadnje kiše,dole nema Bog zna šta! Dubina oko 50cm
Koliki ti razmak izmedju radni organa i sto ides tu dubinu kad kazu da treba 3,4cm ispod pluznog djona i kako ti odrzava istu dubinu kad nemas nista iza ,i da li mozda znas potrosnju ? A jos sam vidjao da na takve podrivace da imaju kugle iza jel si ih ti skinuo ili nemas ?
 
Podrivano je 2012.e,otad plu nije zašao,zato nema plužni đon! Tuđe na tu ili manju dubinu radim 6.om i 7.om,moje radim 8.om,malo da prorahljem za repu! Potrošnja kod mene oko 15l/kj,uslužno ide i do 25l
 
Pa kad ne koristi "plug" kako da ima "pluzni djon"...
Na ovim traktorima ne treba tocak za "plug"... hidraulika savlada sve...
 
Au,svaka čast Minđušar,ovo je pravi posao.Kada bi mogli ovako sebi priuštiti bar na svakih 5 godina da se zemlja malo "prokrlja" pa da čovek i plati tih 15-20 L nafte,šta košta da košta.Nisu tri crvane puno po kj.
 
Evo primer iz mog komšiluka.

Njiva pored njive. Identične, obe presecaju iste vodoležine... Kod nas su problem visoke podzemne vode, plitka oranica sa ilovačom ispod pa se to sporo cedi...

Prošle jeseni jedna podrivana, druga nije.

Proletos na nepodrivanoj voda leži, a na podrivanoj komšija rasipa mineralno sa belorusom i spremačem praši.
 
Koliko radnih tela bi bilo dovoljno za traktor od 95ks ?? I jel isplativo posejati psenicu na podrivano ?? Imam jedan zakup na duze, sad prva godina i posejan je kukuruz ali sam imao problema sa vodom pa bih podrio kad skinem kukuruz, pa sam mislio tanjiraca posle toga i setva.
 
Nazad
Vrh