Podrivači

Kod nas u selu ima 2 Vajpera i oba su pokrivljena sa traktorma od 130ks. Ja imam Dragona vec 4 godine i nikakvih problema nije bilo (vucem ga sa 210ks i tesko mu je). Da dodam i to da kod mene na Dragonu sam se namenjao sigurnosnih srafova samo tako, dok kod Vajpera nikom u selu jos nije pukao ni jedan sigurnosni. Verovatno nije dobro dimenzionisan sigurnosni sraf, a i materijal na Vajperu je tanji i eto problema.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Ziko...prvo sto se tice Dragona u istom smo kosu...pokidanih srafova imamo ne znamo ni sami koliko...svaki dan pukne po par komada...
A drugo...na Viperu je sistem sigurnosnog srafa kao na Vogel plugovima-na smicanje umesto na istezanje(tj kidanje),pa se u tome mozda moze pronaci krivac za takve neprimerene havarije...ipak su to nove masine i tako nesto nikako ne bi smelo da se desi.

- - - - - - - - - -

Bilo mi mrsko i da zovem za reklamaciju. Opet ce ga ovako napraviti i nista ne dobijam. Ovako sam juce uzeo 50ak kila gvozgja pa cu da ga ojacam. Slikacu ovu kutiju sto je upredena kad je budem isekao da vidim koja je debljina zida. Ja sam kupio 2 u profila koja su zavarena i spojena u kutiju i zidovi su bas debeli. Da je odmah tako uradjeno za ove dve nosece grede mislim da se nikad ne bi iskrivile.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Paracinac OBAVEZNO prijavi...ukazite na problem koji imate,jer i to je jedan od nacina da i proizvodjac uvidi gde je najslabija karika,i to ispravi...a da smo hteli da krpimo,kupili bi polovno.niko nam niti jednu masinu nije poklonio,sve je to placeno,i teskom mukom zaradjeno.
 
Pa jel vi imate beton zemlju ili su te masine slabo konstruirane?Viper je 3500 eura otprilike a dragon i vise.
Ja imam nekog poljaka u v rasporedu i sad me strah ak ga zakvacim jacim traktorom.
Jeli greda 200×100×10 mm slaba za pet radnih tijela?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Ма шта слабо - силеџије на гасу и тркају се са колегама из суседне њиве а о ракији и вину да не причам..

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ona moja strvina Lemind kakvog ima i @DrGruja ima ram od plocevine od 18-20mm.Ja sam nedavno ispodrivao jednu leniju od 1200m na dubinu od 40-50 cm i nista se nije desilo podrivaču.
Некада је ваљда било котнроле квалитета, данас сам да се прода, а купце ко ј..е...
 
Možda je bolji ovaj sto pravi tanjiraca komerc? Molim mislenje.
IMG]http://i65.tinypic.com/opsc2c.jpg[/IMG]

- - - - - - - - - -

Možda je bolji ovaj sto pravi tanjiraca komerc? Molim mislenje.
opsc2c.jpg
 
Ovu kreaciju sam gledao uzivo...varovi kao pocetnik na praksi da je radio...drugo,ova radna tela ne mesaju zemlju,sto nije bas pohvalno niti lepo za oko(mada je posao uradjen,to stoji)i trece...ona tanjiraca nazad ima jedan veliki nedostatak sa nivelacijom pri radu...ko se zagleda shvatice...
 
Podrivac ni ne treba da mjesa zemlju iz dubljih slojeva,to nije pozeljna osobina ako je plitak humusni sloj.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
To je velika greska u konstrukciji..A jos veća je tvoja što nisi to reklamirao da ti urade drugi kako treba.
 
Шта год да је, ово је грешка у конструкцији.....или монтираним деловима.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Jos jedno pitanje:da li su radni organi na mestima gde su predvidjeni da budu ili ste ih vi pomerali i podesili kako vama godi?
 
Možda je bolji ovaj sto pravi tanjiraca komerc? Molim mislenje.
IMG]http://i65.tinypic.com/opsc2c.jpg[/IMG]

- - - - - - - - - -
Možda je bolji ovaj sto pravi tanjiraca komerc? Molim mislenje.
opsc2c.jpg

Ja imam isti takav sem sto je zelene boje.Kod mene je skoro 5 godina,podrivao sam dosta sa njim nigde nije varen ni pukao,cak nijedan sigurnosni sraf nije pukao.Vuce ga Yto 120 ks bez problema,jako se lako vuce...
 
Pomerani su posto sam sa 3 radio. Ali ona noseca kutija je od pocetka do kraja iz jednog dela, sto rece kolega kazali da mogu da se pomeraju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Zamolio bih kolege koji su sami pravili podrivač za savet u vezi oblika radnog tela, odnosno dimenzija i uglova, kao i udaljenja radnih tela od krajeva poteznica. Trenutno pravim podrivač koji bih vukao sa IMT 560 ili Rakovicom 65. Potrebna su mi dva radna tela i NE neka prevelika dubina.Naime podrivač mi je potreban za podrivanje voćnjaka na kome se već stvorio plužni đon usled upotrebe roto freze. Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh