Podrivači

Ko nas traktor od 110 ks ne moze da krene sa viperom. 90 ks ima posla sa 2 brazde,ima negde ali to nije ni 10 posto gde je malo laksa zemlja. Rit oru sa 360 ks 5 brazdi.
 
Okretao sam vrhove,oni su se skroz potrosili i srafova sam se namenjao, i svremena na vreme dotegnem radna tela na onih 6 srafova,cesto se olabave.
 
244s9jt.jpg
mislim da je ovo dosta tanko uradjeno
 
Све је то перо лака категорија земље, око циглане, а поготово око језера ...јефино ди је тежа то је према кукујевцима, тај доњи атар, а и то није опет претерано тешка..
Ajde dodji u ispomoc. Da prekalimo Jenkijaa :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod nas jedan krupan paor ima tog 936 kaze da je spustio na ispod 10 po jutru, navodno oru sa 6 brazfi na 1400 o/min.
 
Svaka cast, predvidjam za jedno 2-3 god post u kome ce pitati da vise trosi u putu do njive nego u brazdi sa plugom za isti predjeni put...
 
Hvala na odgovoru kolega. Dubina koja je meni trenutno interesantna je do nekih 40 cm. Naime parcela je duboko podrivana pretprošlog leta pre sadnje voća, tako da za takvim podrivanjem nemam potrebe. Usled korišćenja roto freze stvorio se plužni đon koji hoću da razbijem i to je to. Obzirom na trenutno vreme i kišu koja je pala možda i ne stignem da podrijem jer nema svrhe podrivati po vlažnom zemljištu. Videćemo kada ću završiti podrivač i kakvo će vreme biti do tada. Pitanje za Luku - kakvog su ti oblika radna tela ?
Ugao prodiranja 30stepani
Radno telo Sirine 100mm duzine 200
Krilca od jednakokrakih trouglova duzina kraka 150mm

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh