Cena Kukuruza rod 2015

Najbolja cena je kad ti trebaju pare.
Generalno je zeljeni san 200e/t to kad dodje ono sto ja licno imam krunim,zapravo AKO dodje pre nego sto pare zatrebaju.

Zaboravite na to da je najbolja cena kad ti trebaju pare! Sta ako ti sad zatrebaju a cena je 16 din. a u Aprliu je 20 ili 22 din ( ja ne verujem nikako u to) Kako moze biti dobro kad se gubi 4 -6 din/kg?! To da kad trebaju novci, trebaju je jedna stvar a da li je dobro i ako je cena mala to je sasvim druga prica!
 
Jeste,ali ako prodas kad ti trebaju pare znaci da si pare stavio u dzep,desava se da cekas cenu,pa na kraju izgubis iz vrece...ne postoji vise pravilo da je u avgustu najskuplji,pa umesto da u maju prodas tel-kel po npr 18 ti cekas avgust da se pojave leptiri i onda cena jos padne na 17.
 
Uđeš u play prodavnicu i klikneš na onu malu lupu što stoji u gornjem desnom uglu i tu ukucaš MK ecommerce i prikazaće ti tu aplikaciju. Zelena je, nešto kao 3 lista paralelno postavljena i savijena u polukrug.
 
Slažem se sa konstatacijom da je "najbolje prodati kad ti trebaju pare"
Bolje uzmi svoj novac po trenutnoj ceni, nego od banaka kredit po preko 30% kamate! A tvoja roba ko zna hoće li biti skuplja i za koliko. Ako nije momentalno neophodno, može se igrati loto sa čekanjem.
 
prodaja kukuruza dogovorena preko telefona,jos samo da sjedemo na kafu u ponedjeljak i da se dogovorimo oko isplate,190€/t,pola novca odmah pola za neka 2-3 mjeseca,bas na vrijeme da kupim repromaterijal
 
Zaboravite na to da je najbolja cena kad ti trebaju pare! Sta ako ti sad zatrebaju a cena je 16 din. a u Aprliu je 20 ili 22 din ( ja ne verujem nikako u to) Kako moze biti dobro kad se gubi 4 -6 din/kg?! To da kad trebaju novci, trebaju je jedna stvar a da li je dobro i ako je cena mala to je sasvim druga prica!

Koliko ce biti u maju to niko ne zna lako moze da ostane na ovom nivou a mozda malo i padne.Lutrija je sve to.barze pune sa 1200 t u normalnom vodostaju a trenutno jedva 800t sto znacajno poskupljuje transport i cini nas ne konkurentnim.I znam jos ovo da leger polako ide i dzaba mi skok cene od 10 % ako ga drzim do juna.Retko ko od nas ima kamaru para pa moze da se inati i ne prodaje.zarada je mala ili nikakava a treba se i ziveti.
 
Poslednja izmena:
Danas me zvali iz robnih rezervi kazu mozete i vi ...pa reko kako kad ste rekli da sam daleko ispod crte kazu ima mesta...Hmhmh izgleda da su mnogi odustali....
 
Mozda bi ova tema trebala da se spoji sa onom o trenutnoj ceni kukuruza, ovako ce se pisati u obe teme o istoj stvari.
 
Nazad
Vrh