Cena Kukuruza rod 2015

fanzo

Banned
Učlanjen(a)
22 Okt 2014
Poruka
112
Lokacija
Novi sad
Koju cenu mozemo da ocekujemo u jesen kad pocne skidanje kukuruza? pisite vase pretpostavke?
Moja su ocekivanja da ce biti oko 15din/kg jer ga nema mnogo spram soje
 
Sve zavisi kakvo bude leto.
Ako bude padavina, biće kao i prošle godine - 12 din.
 
u svakom slucaju u zetvi na jesen ce biti "brijanje na suvo" a ko ima svoj lager kasnije sigurno prolazi bolje
primera radi ....ja sam ove godine 2014 u zetvi morao prodati izvesnu kolicinu i ovih dana 2015 prodajem iz cardaka...razlika u ceni celih 7 din ( 9,20 u zetvi sad 16,2)
prava poslastica za spekulante, a na zalost sve ih je vise na nasim prostorima
 
Koju stoku da hrane?
U Evropi ?
U Srbiji nema stoke vise....Da je ima bila bi i cena kukuruza veca.
Pre par godina kada su se stocari zalili na cenu kukuruza od 26-32 din,bese susna 2012 cini mi se,mnogi clanovi koji proizvode zitarice su komentarisali -sto ne sejete kukuruz.Bilo je malo i 32,vec se htelo i 50.
U medjuvremenu se mnogo stosta promenilo ovde dole u Srbiji,pa nazalost kuca mecka i na vrata ratara.
Meni ni u dzep,ni iz dzepa.Nit proizvodim nit gajim.
Samo da podsetim....
 
Cena će zavisiti od cene u okruženju(svetu).NaŠi lopovi će izvoziti ako ima, a ako ne bude mogu i da uvoze samo ne znam kome.Koliko god malo da rodi(suša...) nema ko da pojede,setite se sezone 2012/13
 
Secam se sezone 2012 , prodao sam kuluruz po 28 din . pa su pustili aferu aflatoxin i spustili ga na 20 din. Iskreno ja ocekujem od 17-20 din da ce biti. Rod ce biti upola 2012. . neki mogu tarup uterati vec komotno jer klipa nema. Matijevic vec uveliko silira kukuruz za farme jer je podbacio
 
Moja prognoza da ce kukuruz krenuti sa 17-18din u samoj kosidbi.Za posle ne znam jer su zabrana izvoza i ostale izmisljene afere uvek tu.
 
Koju stoku da hrane?
U Evropi ?
U Srbiji nema stoke vise....Da je ima bila bi i cena kukuruza veca.
Pre par godina kada su se stocari zalili na cenu kukuruza od 26-32 din,bese susna 2012 cini mi se,mnogi clanovi koji proizvode zitarice su komentarisali -sto ne sejete kukuruz.Bilo je malo i 32,vec se htelo i 50.
U medjuvremenu se mnogo stosta promenilo ovde dole u Srbiji,pa nazalost kuca mecka i na vrata ratara.
Meni ni u dzep,ni iz dzepa.Nit proizvodim nit gajim.
Samo da podsetim....
samo da podsetim cena 25 din,bice i vise. ko se zadnji smeje...!:haha:
 
Ima li neko informacije o ceni kukuruza? Kod nas ce krenuti skidanje krajem meseca.
 
Da psenicu sam zaboravio da kazem jer je rod bio veci od prosecnih godina a cena je kao prosle godine 18 rsd po kg al nismo se bunili jer je rod bio bar 20 - tak posto veci ako ne i vise. Ako budemo cutali ove godine mnogi od nas ce da odu pod sesir zbog jako loseg roda prolecnih kultura. ( gledano globalno u celoj Srbiji , naravno ima izuzetaka gde je bilo letnje kise i gde je zemlja boljeg kvaliteta ali to su veoma male povrsine u odnosu na one koje se obradjuju ).
 
Citam malopre (agroservis)predlog cene za interventni otkup kukuruza 22,00 sa pdv-om!
 
Nazad
Vrh