Javni poziv

srbijadamus

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
26
Lokacija
Novi Sad
Potrebni iskusni ovčari za pisanje projekta .
Projekat je namenjen centru za lečenje bolesti zavisnosti "Zemlja Živih " pri manastiru Kovilj
Naime sa velikim gazdinstvima u stanju smo da sklopimo ugovore (vrlo povoljne) prvenstveno vode Vojvodine,Fruška Gora itd koji bi dali svoje pašnjake u neku vrstu zakupa .
Potrebno je osmisliti ,analizirati i napisati projekat samodrživosti uzgoja ovaca .
Znači sve od cene jedne ovce(doniraće ministarstvo poljoprivrede) rasa ovce itd ,do finalnog proizvoda sir,mleko itd .
Kao i plasman istih .Izrada postrojenja za proizvodnju sira itd
Osnovni cilj jeste da se obezbede sredstva za funkcionisanje zajednice iz projekta će se finansirati i veterinar i veterinsrski tehničar kao i lice koje bi vodilo ovaj deo bez obzira na stručnu spremu .
Drugi važniji deo projekta je resociajlizacija bivših zavisnika (to su ljudi koji su proveli dve godine u izolaciji na intezivnom lečenju i radili su sa ovcama i kozama)
U projekat treba staviti i cenu izrade projekta koja nesme biti veća od 1000 eura .
Sa nadamo da će se neko zainteresovati
Nebojša Stojnić teolog zajednice Zemlja Živih
Post je spojen: [time]1265879851[/time]
_________________________________________________
Zaboravio sam da napomen da je na raspolaganju besplatna radna snaga i to najviše 30 momaka i najviše 10 devojaka
 
30 momaka na 10 devojaka(na 2 duge godine),bogme bit ce tu rata:):)
malo se salim ali mislim da je ideja odlicna
:ppozdrav:
 
Da i to je jedan od aspekta da se te mlade devojke i udaju i ti momci požene .Niste razumeli devojaka imamo više ali samo one koje su prošle lečenje bi radile tu .Devojke nemaju problem sa heroinom nego imaju jaku seksualnu potrebu i od toga ih lečimo.
 
Pa ljudi se menjaju brate moj ,nimfomanija je bolest koju leči neuropsihijatrija vrlo uspešno.Međutim prevelika seksualna glad je nešto drugo ,to je proizvod ove nove kulture .Heroinska ovisnost je teško stanje svesti i duha ponajpre .
Veruj mi da ovi mladi ljudi vrište od bola .
Zato bi im bilo korosnio da su odmah nakon rehabilitacije upošljeni i da im se obezbedi neki dinar za plate .To je užasno važno.
Molim sve da pomognu .
Mi lečimo i alkoholičare i kockare nije samo heroinska zavisnost
 
pa bitno je da se opet ne dohvate dosade i ulice,onda sve pada u vodu cim imaju iskusenje uglavnom popuste,vidjao sam to vec
sa toliko radne snage moze da se napravi dobra farma
napisi nam povrsinu pod pasnjacima koju mozete obezbediti i gde se to nalazi zbog izbora rase?
takodje cime bi hranili ovce zimi?
ima ovde dosta ljudi iz struke dat ce neki savet i dobar predlog
svaka cast za to sto radite
 
Pašnjake bi obezbedili vode Vojvodine pored kanala ,takođe i Fruška Gora šume znači i planina i ravnica .Zimi bi hranili ovce senom i kukuruzom imamo svu mehanizaciju (manastir Kovilj ima 1000 jutara zemlje)
Ovce bi trebalo da proizvode mleko ,kao primarna kategorija . Vuna i meso nisu jako bitni.
 
hrana vam nije problem
imate problem kako nabaviti grla mlecna koja mogu opstati pored kanala i trpeti susu i prasinu u vojvodini(u srbiji za mleko je samo pirotska i svrljiska a njih ima malo i tesko da bi opstale u tim uslovima,zato bolje da jurite cigaju somborku sto mlecnija grla)
avasi ovce iz makedonije ne znam kako bi podnele ispasu kraj vlaznih kanala
 
Srdjan Teodorovic je napisao(la):
ja mislim kada.....................................100 posto izlecili..................

Nije mi jasno šta ovakva konstatacija znači?! Da je prihvatimo kao dobronamernu!!!.

Dobrodošao na naš Forum, ali pored veoma "brzog starta" i značajnog broja post-ova za kratko vreme, red je bio da se prvo predstaviš, jer o tebi niišta ne znamo osim naravno imena i prezimena (za šta predpostavljam da je tačno). Predstavljanje je u Caffe-u: http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh