Jagoda u plastenicima

Ja sam dosad pokrivao agrilom i stigne mi negde oko Djurdjevdana ako ne računamo proslu godinu kada sam počeo sa branjem 24 aprila. Ove godine planiram jedan deo da probam sa niskim tunelima, da stigne 5 dana pre pa nije loše. Da li ima neko ko je radio sa niskim tunelima da podeli iskustva sa nama.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
"K
Ja sam dosad pokrivao agrilom i stigne mi negde oko Djurdjevdana ako ne računamo proslu godinu kada sam počeo sa branjem 24 aprila. Ove godine planiram jedan deo da probam sa niskim tunelima, da stigne 5 dana pre pa nije loše. Da li ima neko ko je radio sa niskim tunelima da podeli iskustva sa nama.


Sent from my iPad using Tapatalk
Kojeg datuma si postavljao agril planiram ove godine da pokrijem jedan deo agrilom pa me zanima kad je pravo vreme za to da li prvo ocistis jagodu pa postavljas agril.
 
Prvo ocistim jagodu isprskam bakrom pa onda pokrijem. I čim se ukaze vreme to zavisi od godine.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Kad si prosle godine postavio pitam te da bi imao neku orijentaciju bojim se da ne zakasnim,inace meni stigne jagoda na otvorenom od 6do 9 maja zavisi od godine. Nedelju dana bi mi znacilo puno tad se I postizu najbolje cene ali I ne samo to velika je stvar I kad je imas medju prvima.
 
Ne znam tačno, negde od 15 februara pa do 1marta. Proslu godinu ne bi uzimao za primer posto je bila dosta rana.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da li je moguće da niko nema iskustva sa niskim tunelima?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ljep poz za sve . Jedno pitanje ako ko zna koja sorta se pokazala najbolje u plasteniku i dal je ko sadio u supstrat jagodu u saksije , koliko je saksija dovoljna za normalan rast i razvoj jagode . Mislio sam nesto jagode posaditi u plastenik u plasticne balone od 5 l za svoju potrebu . Dal bi ta posuda bila ok za razvoj jagode.
 
Ako planiras u saksije moras nekako da resis zalivanje,,probao sam ja prosle godine nesto u plasteniku sa saksijama kao na policama,,muka ziva jel su bile u supstratu pa leti kad upekne desi se da se osusi zemlja pa posle kad zalivas samo prodje kroz saksiju ne navlazi zemlju,,na kraju sam batalio kad je vetar srusio plastenik,,,opet sa druge strane tehnologija postoji tako da ako se sve dobro osmisli i isplanira moze da bude i ok...
 
Ako planiras u saksije moras nekako da resis zalivanje,,probao sam ja prosle godine nesto u plasteniku sa saksijama kao na policama,,muka ziva jel su bile u supstratu pa leti kad upekne desi se da se osusi zemlja pa posle kad zalivas samo prodje kroz saksiju ne navlazi zemlju,,na kraju sam batalio kad je vetar srusio plastenik,,,opet sa druge strane tehnologija postoji tako da ako se sve dobro osmisli i isplanira moze da bude i ok...
gledo sam na jednom videu da je lik u balone od vode od 5 l sa strane i na vrho posadio jagode po 4 komada u balon . Posto kupujem vodu tih balona imam dosta a imam i neki plastenik koji mi stoji ne iskoristen pa sam mislio nekako da to iskombinujem da napravim kao neke spratove i da sadim po jednu jagodu eventualno dvije u taj balon al ne znam dal ce u tom balonu te velicine moci normalno rasti a za sistem za navodnjavanje bi uzeo crjeva od maline izbusio bi balone kroz sredinu i provuko tako da kapaljka bude u balonu. Ne znam dal bi to funkcionisalo. Mozda je glupa ideja a mozda i nije
 
nista nije glupo pa tako ni tvoja ideja,,treba sve probati,,mozes i ti po dve jagode da posadis slobodno u te balone ali nemoj da im dole izbusis velike rupe nego manje da ti se zemlja ne susi brzo,,neznam kakvo je podneblje kod tebe ali verovatno ces morati preko leta da stavis mrezu za zasenu zbog vrucina,,i ako sve to vec radis mozes i jagode da uzmes neke koje radjaju vise puta tokom godine da bi imao vise berbi da iskoristis to kad vec radis...
 
Pa prije dvije godine sam posadio na otvorenom oko sest hiljada sadnica neku zengu i kleri i imo sam poprilicno ljepu kolicinu i bio sam zadovoljan i sa plasmanom tu u gradu al mi je u berbi prosle godine jedan deo u nizem djelu se osusio dal od viska vode il fitoftore ne znam tacno i pocupo sam pola . Sad imam jos pola ove godine da oberem i planiram da unistim i to . Sad posto sam ogranicen sa zemljom a na toj parceli mi se ne sadi ponovo zbog tog susenja pa nesto pokusavam smisliti kako bi mogo odraditi u plasteniku u supstratu . Ne gube mi se ove prodavnice gdje sam plasiro jagodu. A imam i maline dosta pa zbog vremena ne mogu toliku kolicinu da odradim . Ovo u plasteniku mi odgovara zbog ranog pocetka radova i zavrsetka berbe

- - - - - - - - - -

Samo me zanima koji supstrat nabaviti i gdje ga ima kupiti kod nas u bih? I koliko litara supstrata bi minotislo u taj balon

- - - - - - - - - -

Mislis stalno radjajuce il neke koje radjaju proljece jesen
 
Mislim na dan neutralne,,to jest one koje donose rod vise puta u toku godine,,popularne mesecarke kako ih zovu,,tako bi imao vise berbi u toku godine i veci plasman..
 
Ljudi, da li je moguće agril direktno staviti na jagode nakon čišćenja, i kada ga treba skinuti. Svako jutro ili tek pred cvetanje?
 
Ova tema o jagodama u plastenicima, nema ni reci o tome, ako bi se javio neko ko I'm iskustva, ja bi imao pitanja...

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
ljudi, da li je moguće agril direktno staviti na jagode nakon čišćenja, i kada ga treba skinuti. Svako jutro ili tek pred cvetanje?
jа са неким малим искуством од пар година могу рећи да се агрил може поставити без проблема директно на јагоде. агрил постављам крајем јануара или почетком фебруара када време дозволи. до сада је дозвољавало. агхрил померам само ради заштите и то у зависности од временских услова. пре постављања ако је време повољно одрадим неким инскетицидом и акарицидом. опет кажем у зависности до времена. након тога када крене лепо време по неком програну заштите који већ користите, помери се агрил, одради заштита и по сушењу агрикл врати и не померам га до следеће заштите. у међувремену пуштам прихрану кроз систем кап по кап без обзир ана временске услове. ако еј време кишовито и лоше кроз систем сам прихрана и испирање система.

- - - - - - - - - -

Ljudi, da li je moguće agril direktno staviti na jagode nakon čišćenja, i kada ga treba skinuti. Svako jutro ili tek pred cvetanje?
Покусацу да поставим фотографиеј са агрилом и разлику оних ван и под агрилом.
 
jа са неким малим искуством од пар година могу рећи да се агрил може поставити без проблема директно на јагоде. агрил постављам крајем јануара или почетком фебруара када време дозволи. до сада је дозвољавало. агхрил померам само ради заштите и то у зависности од временских услова. пре постављања ако је време повољно одрадим неким инскетицидом и акарицидом. опет кажем у зависности до времена. након тога када крене лепо време по неком програну заштите који већ користите, помери се агрил, одради заштита и по сушењу агрикл врати и не померам га до следеће заштите. у међувремену пуштам прихрану кроз систем кап по кап без обзир ана временске услове. ако еј време кишовито и лоше кроз систем сам прихрана и испирање система.
Da li redukujes neka od prskanja, s obzirom da je proizvodnja u plasteniku?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG][
.
IMG][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Ето ја то знам и поделих.

- - - - - - - - - -

Волео бих и друга искуста да чујем и видим какао би своја допунио и дорадио за будућност.

- - - - - - - - - -

Da li redukujes neka od prskanja, s obzirom da je proizvodnja u plasteniku?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Нису у пластенику већ испод агрила. Ништа не редукујем. Само у току брања осим прихране ништа друго.
 
Nazad
Vrh