Jagoda u plastenicima

Strahinja kv

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2013
Poruka
265
Lokacija
Kraljevo
Pozdrav forumasi.

Evo otvorih ovu temu Jagoda u plastenicima, jel sam citao temu jagoda i bas se malo pise o uzgoju u plastenicima vise se pise na otvorenim povrsinama..

Evo ja bih radio plastenik dimenzije 50x8 , i u njemu gajio jagode.. Pa ako neko ima plastenike i u njima jagode neka pise, koja je sorta najbolja sta i kako.. :ppozdrav:
 
Ja sam je radio ove godine probno u tri plastenika 20x5,staje cetri banka,pokrivao agrilom...unutra sam stavio Albu i imao prino 850g po sadnici,malo sam zakasnio sa zatvaranjem plastenika (oko 12.02.2015),ove godine spremam 10 kom po 20x5...pa videcemo
 
A kada je pozeljno saditi jagode u plasteniku, da li isto kao i vani plafon do sredine avgusta, ili ne..A koliko sadnica ide na 1m banka, da li isto stavljati 7 zivica ili vise, manje.. Nov sam u ovome pa ako moze malo da mi pojasnis, a i nadam se da ce i ostale forumase zanimati...
 
Ja sam je radio ove godine probno u tri plastenika 20x5,staje cetri banka,pokrivao agrilom...unutra sam stavio Albu i imao prino 850g po sadnici,malo sam zakasnio sa zatvaranjem plastenika (oko 12.02.2015),ove godine spremam 10 kom po 20x5...pa videcemo
kada si poceo da beres jagode tj kada si imao prve kolicine za prodaju?
 
Ja sam pokrio agrilom 31. marta i brao 9. maja, dakle 3 dana kasnije od tebe sto si pokrio plastenik u februaru. Sad vi vidite koliko se to sve isplati. Nekih godina se skoro poklopi jagoda spolja i ispod agrila ili tunela

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Sad moram da pitam ovako sa strane, da li možda imaju neke sorte koje su namenjene za plasteničko gajenje jagoda, nekako mi deluje da bi trebalo da postoje takve sorte namenjene za plastenik.
 
Moze neko da mi pomogne oko sorte Alba. Planiram da formiram plastenike na povrsini od oko 10 ari (za pocetak) pa mi je svaka pomoc dobrodosla.
Ulaganje za tih 10 ari,zarada prve-druge godine ako se sve ispostuje kako treba. Unapred hvala
 
Zaobidji albu

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Losa oplodnja u plasteniku i dobijes deformisane i sitne plodove

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja sam pokrio agrilom 31. marta i brao 9. maja, dakle 3 dana kasnije od tebe sto si pokrio plastenik u februaru. Sad vi vidite koliko se to sve isplati. Nekih godina se skoro poklopi jagoda spolja i ispod agrila ili tunela

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Nebojša da li da stavim lukove kao za plastenik pa da pokrivam i skidam po potrebi i agrilom i mrežom za zasenu. Odgovori kako radiš. Na kraju zašto si napisao da zaobidje Albu.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Radio sam u plastenicima i mislim da više neću. Mislim da je jedina prednost plastenika što može da se bere kada pada kiša, ali opet, čim pada kiša vrijme je hladnije i jagoda slabije ide u prodaji. Priča na veliko u plastenicima (1ha i više) je skupa za nas, da bi mogli da beremo količine za ozbiljno tržište.
Što se tiče sorte, Clery je ispred svih, najranija je sorta i samim tim je vrijedi saditi u plastenicima. Prinos je nešto manji nego na otvorenom polju. Ako bi posadio Joly u plastenik, poklopila bi se sa Clery na otvorenom polju, i? Zašto navodim ove dvije sorte, mislim da su tržišno najbolje.

Ako vas interesuje kako plastenici treba da izgledaju, pogledajte, https://www.facebook.com/nabila.piantine

Inače, slažem se sa Nebojšom, agril do cvijetanja, a u cvijetanju po potrebi.
 
Radio sam u plastenicima i mislim da više neću. Mislim da je jedina prednost plastenika što može da se bere kada pada kiša, ali opet, čim pada kiša vrijme je hladnije i jagoda slabije ide u prodaji. Priča na veliko u plastenicima (1ha i više) je skupa za nas, da bi mogli da beremo količine za ozbiljno tržište.
Što se tiče sorte, Clery je ispred svih, najranija je sorta i samim tim je vrijedi saditi u plastenicima. Prinos je nešto manji nego na otvorenom polju. Ako bi posadio Joly u plastenik, poklopila bi se sa Clery na otvorenom polju, i? Zašto navodim ove dvije sorte, mislim da su tržišno najbolje.

Ako vas interesuje kako plastenici treba da izgledaju, pogledajte, https://www.facebook.com/nabila.piantine

Inače, slažem se sa Nebojšom, agril do cvijetanja, a u cvijetanju po potrebi.
Dobar izbor sorti Clery i Joly. Kažu još da je dobra Quin Elisa.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam pokrio agrilom 31. marta i brao 9. maja, dakle 3 dana kasnije od tebe sto si pokrio plastenik u februaru. Sad vi vidite koliko se to sve isplati. Nekih godina se skoro poklopi jagoda spolja i ispod agrila ili tunela

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
По теби, тша је Боље и исплативије, Агрил или тунели? Не видим да има тема о тунелима, можда нема ни потребе јер би могло у оквиру ове теме да се пише и о тунелима и о агрилу. Ако Бог да да јагода лепо напредује меркам хоће ли се моћи финансијски издржати па да је покријем на пролеће на неки начин.
 
Nisam radio tunele, ali trebalo bi neki dan ranje da stigne

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh