Otem Blis - Autumn Bliss -malina

Ja još uvek berem oko 100 kg branje.
 
Izvinjavam se kolegama malo duže sam bio odsutan sa foruma jer mi se baš bilo smučilo šta se sve piše. Moj Otem Blis nisam probao prodavati na pijaci te nemam iskustva za odgovor tebi kolega a da ti pišem bajke neću.
 
Pre svega zelim da vas pozdravim i pozelim svu srecu ovoga sveta,jer kakve su vremenske prilike trebace i ne samo sreca vec i znanje i umece.Ja sam nov u potpunosti vezano za malinu a drznuo sam se i posadio Automn blis oko 2000 komada pre 45 dana.A sada bojim se da sam u problemu a mozda i nisam samo se radi o mom ne znanju.Iz napred navedenog moze li mi neko odgovoriti kada pocinju da nicu iz zemlje.Za sada mi je niklo mozda 5%,pa sam zabrinut sta dalje.Drugari molim za odgovor jer pocinje da me hvata nesanica a i pojedoh sve nokte.Pozdrav drugari
 
Kolte, budi bez brige, bilo je i hladno vreme i malo vlage, nije to detelina pa da izbije za par dana sva :)

Nemam tu sortu, ali kao i sve maline u prvoj godini, raste i izbija vrlo neujednačeno... Pa moje koje sam posadio jesenas pa eno tek sad ima gde izbija prva... Pored vremena koje može biti jedan od faktora, drugi na koji ljudi uglavnom ne obraćaju pažnju jeste dubina sadnje... Ako je "sahraniš" koji santimetar dublje, samim tim joj dodatno produžavaš vreme izbijanja... Sve u svemu, no frks, a vidi tamo u temi 'djubrenje maline' šta kolege preporučuju oko tih osnovnih djubriva i šta bi mogao da baciš kako bi je eventualno "probudio" i podstakao da brže krene...
 
Proximus mnogo ti hvala. Vratio si mi volju.Ovih dana bi trebao da instaliram kpk pa sam bio u nedoumici da li da ulazem u sistem ili ne.Sto se djubrenja tice pre sadnje bacio sam NP-20*20 i nakon sadnje Yaru 14*27*7 ili tako nesto po preporuci agronoma koji su radili uzorak zemlje. U svakom slucaju da si mi ziv i zdrav i jos jednom hvala veliko.
 
Nema na čemu, tu smo da se pomažemo... Samo ti odradi to što su ti rekli i da naberemo koliko ne možemo ni da zamislimo :ppozdrav:
 
proximus mnogo ti hvala. Vratio si mi volju.ovih dana bi trebao da instaliram kpk pa sam bio u nedoumici da li da ulazem u sistem ili ne.sto se djubrenja tice pre sadnje bacio sam np-20*20 i nakon sadnje yaru 14*27*7 ili tako nesto po preporuci agronoma koji su radili uzorak zemlje. U svakom slucaju da si mi ziv i zdrav i jos jednom hvala veliko.
kolega zavisi i kakvu si sadnicu zasadio ako je imala dobar korenov sistem ove godine ceš nabrati 1kg po struku.
 
Pozdrav Boyla
Sto se tice sadnica bile su odlicno oziljene bar na oko. Mada sto kaze kolega Proximus dubina sadnje je bitna a ponegde sam je i duboko zatrpao,kao i vlaga zemlje jer kod mene nije bilo cestito kise nesto malo koliko da pokupi prasinu.Evo danas sam malo plevio i cupao travu oko sadnica i malo rastresao zemlju, ponegde malo odgrnuo a vlage u zemlji koliko da eto nije bas suvo.Juce nije pala kisa samo pokupila prasinu nisi mogao ni da se isprljas a kamoli da se iskaljas kao ni danas.Eto....
 
Nazad
Vrh