započinjanje poljoprivredne proizvodnje

saša1973

Novajlija
Učlanjen(a)
13 Jun 2015
Poruka
5
Lokacija
Borča-Beograd
Pozdrav svima,i pomaže bog domaćini!:veseljak::
Zovem se Saša,živim u Borči (prigradsko naselje Beograda).Imam 42 godine i nekog dobrog,ali ne preterano velikog iskustva sa pojoprivredom i voćarstvom.
Nakon 20 godina rada i na kraju ostanka bez posla,kao i desetine hiljada drugih stanovnika naše Srbije zadnjih godina,planiram da pokušam da se bavim i da živim od sopstvenog rada na zemlji.Međutim,još uvek od milion raznih
službi,agencija i ministarstava u ovoj zemlji,ispada da ne postoji ni jedna jedina savetodavna služba,kojoj bi bio posao da da pruži početne savete o recimo pravilnom izboru tipa zemljišta za određenu kulturu,registrovanju poljoprivrednog domaćinstva,agorehnički rečeno pravilnom podizanju i početnoj nezi zasada,i slično )pošto prilikom kontaktiranja ministarstva poljoprivrede telefonom,mi je rečeno da verovatno nemam prava korištenja usluga poljoprivredne savetodavne službe ,jer još nemam registrovano "gazdinstvo ili poljoprivredno domaćinstvo".Ja bih hteo pre svega toga,da se za početak posavetujem sa nekim agronomom,pre investiranja i kupovine zemljišta šta i gde mogu da posadim(pogodna lokacija,pozicija i tip zemljišta,koliko bi me to okvirno došlo po nekim njihovim iskustvima,koji su to razni "skriveni" troškovi koji nisu navedeni u stručnim knjigama o podizanju plantažnih voćnjaka,za čije podizanje sam zainteresovan,pravilnom konkurisanju za neku moguću subvenciju i slično i najbitnije od svega da mogu što realnije i tačnije da procenim imam li ja dovoljno para za ulaganje, da se upuštam u takav posao ili ne?).Jer mesecima čitam razne forume,knjige i slično,ali "živa" reč stručnog lica,je ipak po meni najvažnija,a ispada da je nemam od koga dobiti::lose::Kako li su naši vlastodršci zamislili svoje pozive na samozapošljavanje,vraćanje selu,poljoprivredi i stočarstvu i slične populističke parole,kad se nema od koga dobiti te bar prve početne informacije,ono tipa "niko nije nadležan"?:ideja:Ima li neko od vas neku ideju ili savet?::pomoc:;
Izvinite na ovom stvarno dužem postu,ali nisam primetio da je iko pokrenuo neku sličnu temu ovde ,ali ima nas sigurno koji nemamo hektare zemlje i savremenu mehanizaciju,a imamo neko predznanje i pre svega želju,da se bavimo i pokušamo živimo od rada na i u svojoj zemlji.:cao:
 
Dobro došao Saša :ppozdrav: Lepo si nam se predstavio,i izneo ono što nameravaš :ideja: Za tvoje interesovanje ima dosta tema na forumu,pročitaj ih malo.Za otvaranje nove teme,treba da imaš 30 postova,i da ne dupliraš teme.Pa srećan ti početak i uspeh na dalje ::novac::
 
Nazad
Vrh