Izmene zakona poljoprivrednog zemljista

Njih vise poljoprivrednici ispod par stotina hektara ne interesuju.Pravo preceg po osnovu stoke ogranicili na 200ha.Pa zar to ne govori sve.
 
Za farme treba dobro razmotriti da li im dozvoliti, ali zemlju im ne treba dati ni po koju cenu. Jer juce arapima 20000ha, danas tenisu 15000 sutra ce doci ko zna ko sa nekim zahtevima. Zemlja nam je bogom dana i jedina nam ostaje za zivot to treba da je jasno svima nama koji je obradjujemo , ali to treba da shvate i oni u Beogradu i ostalim velikim gradovima koji ne zive od poljoprivrede, ali debelo zavise od nje.
 
Pa u tome i jeste problem...necije dedove su nasi dedovi odavde oterali.Ravnoteza je narusena i njihovi unuci se vracaju na velika vrata.
 
E sad ko je koga oterao mozemo o tome par dana kuckati pa ne bismo bas sve razmrsili.... Nisu sva mesta bila nemacka ( n malo namerno ) u nekom je vecinski zivalj bio u hrvatski negde i madjarski itd.
 
Pa u tome i jeste problem...necije dedove su nasi dedovi odavde oterali.Ravnoteza je narusena i njihovi unuci se vracaju na velika vrata.
Oni su narušili ravnotežu zato im je i otkazano gostoprimsvo...
sad bilo je i zaslužnih a i nevinih ali posle toliko godina rata i žrtava....
Samo sad se vraćaju bez oružija,osvajaju nas bez ispaljenog metka ali ne i bez žrtava
 
neko je komentarisao...neka vrate pa onda kad tacno budu znali sa cime raspolazu neka prodaju.
Ne razumem a s druge strane i razumem zasto je toliki otpor po pitanju restitucije. Vratite prvo oduzetu zemlju pa onda mozemo pricti dalje !!!
ne vidim nigde da neko spominje da bi prosecno gazdinstvo sa 5Ha podigli na recimo 20 ili 30 Ha. Lako je nekom ko ima stotine Ha da godisnje polako uvecava svoje gazdinstvo ali u ova vremena niskih otkupnih cena jako je tesko skupiti neku paru i kupiti parce zemlje.
I treba ova zemlja da kaze sta joj je cilj !?!? da Matijevic, Kostic ,Misko, Pera ZIka Lazza imaju jos vise a da svi mi mali polako postanemo njihovi nadnicari ili napraviti novi MAXIMUM pa male pomoci kako bi i oni stigli to tog novog maxima.
Podseticu Vas pogotovo starije koji se secaju da si nekada sa maxima zemlje mogao kupiti i auto i ziveti godinu dana i skolovati decu.
Vrlo je jednostavno treba pogledati u okruzenju kako su to resile drzave "kojima je i malo stalo do svojih poljoprivrednika"
 
Pratim, nego vidim na forumu niko nista ne spominje, svi utihnuli.
Ako se oko ovoga ne pobunimo, mozemo da se iselimo.

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa oko ustupanja zemlje tenisu, na 30 godina.
Prodajom zemlje sitnim paorima, hoce samo da zamazu oči, da bi rekli narodu ponudili smo vama, što niste kupili. Kao drugo, zašto bi bili izuzeti od prodaje zemlje paori iz mesta koja su tih 30km od granice? Kad se pogleda, u Banatu prve farme bi trebale da se podignu i sva mesta što se spominju su u tih 30km. Sto nije fer, ostatak može da se proda, ovo ostalo što je namešteno za tenis pripada njima. Stoji to da oni dobijaju "samo" 30% i to po pravu preceg, pa samo 30% stočari, takodje po pravu prečeg, pa tajkuni, a za ostale budza.


Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока
 
Mrzi me sad da citam ovo ali mislim da je to za 30 km sklonjeno iz zakona,a da je ostalo samo za 10km od drzavne granice.Nesmem da garantujem ali....
 
Mrzi me sad da citam ovo ali mislim da je to za 30 km sklonjeno iz zakona,a da je ostalo samo za 10km od drzavne granice.Nesmem da garantujem ali....

Tacno smanjeno je na 10km od drzavne granice. Dosta tacaka izmene uradjeno je samo zbog Tenisa i njegovog lakseg ulaska. Zasto se nije istrajalo da u zakonu bude ograniceno da stocari mogu naj vise 200ha po farmi da zakupe??? U izmeni zakona pise da mogu naj vise do 1ha po grlu stoke. Odose tako hiljade i hiljade hektara Miskovicu, Matijevicu, Almexu, Coricu i ostalim poznatim ili manje poznatim tajkunima. Ti isti vec poseduju pojedinacno po vise hiljada hektara. Apsurd. Rok na pet godina otplate za zemlju koju budu kupovali nasi paori je suvise kratak, pogotovu sad kad nam drzava neisplacivanjem subvencija i dozvoljavanjem monopolistima da nam kroje cene doprinosi da nas seljak ne bude konkurentan u toj kupovini.
 
Ja koliko sam nacuo da ova gore pomenuta bratija traze od drzave da im po pravu preceg zakupa dodele MILION ha drzavnog zemljista i kazu da ce morati da im dodele,a nas ficfirice ko jebe mi cemo da glabamo **greška ili zajedno sa azilantima da spakujemo kofere i da tumaramo po belome svetu u potrazi za nekom novom zemljom!
 
Pa opet, i tih 10km je cista glupost, zašto bi mi koji smo blizu granice bili uskraćeni, zakon nakaradno rešen. Nema ravnopravnosti.

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh