Izmene zakona poljoprivrednog zemljista

@novii
.....nemoj bas tako bukvalno ! To su istorijske cinjenice a i cinjenica koja je bitnija za nas je da se do 80-tih veoma lepo zivelo od maksima zemlje,kupovali u TAS-u Golfovi,skolovala decca po Bgd i zivelo cele godine....e to su cinjenice realnih cena nasih proizvoda.
E sad sta se u zadnjih 35 godina desilo i desava je cinjenica da 100 ljudi na svetu ima isto toliko para kao i polovina populacije na planeti !!! Na prvom smo putu da kapitalizam samog sebe unisti tj.pojede. E sad da svedemo na neku nasu pp realnost, zar ne bi bilo postenije za pocetak recimo da prosecno gazdinsto u Srbiji ima 30 Ha i da ima mogucnost da zakupi drzavne zemlje do recimo 100 Ha.....recimo za pocetak???
A ne ovako jedni nemaju ili nemogu da se iskoprcaju iz blata prvenstveno zbog niskih cena proizvoda( a sto je prvenstveno uticaj svetskih berzi i belosvetskih manipulatora) a drugi od alavosti vec neznaju sta ce od sebe, kupuju koje kakve skupe traktore za svaku pojedinu masinu u dvoristu,i to samo zato da se komsija pojede od jeda !?!?!
To jos mogu i da shvatim ima nas svakakvih ali drzava mora da razmislja o unapredjenju poljoprivrede i to na takav nacin da smo svi na neki nacin jednaki ili bar da nam pruzi jednaku sansu....
 
wltx7r.png

ova ilustracija dobro pokazuje pravac napredovanja industrije vezane za pp u odnosu na cene osnovnih ratarskih proizvoda, ( samo da se ogradim ovo je slika iz 2014 godine gde su cene nafte na svetskom trzistu bile u nebesa)
A malo da se prebacim i na diskusiju iz druge teme,
@ north army ...dzaba i da zavrsis fakultet gde ces naci posao? i to dovoljno placen posao da obezbedi egzistenciju tebi i tvojoj porodici??
u tome i jeste problem ili bolje receno stanje u srpskoj pp, nema posla nigde,ko ima iole malo mogucnosti okrece se pp i nastavlja posao predaka. S druge strane i velike firme ( Delta kad je prodao trgovinu Delezu pare je ulozio u pp....nije covek glup, najvise manipulisanja i sklanjanja profita ti omogucuje pp) a gde su i ostale da kazem regularne firme, a kamoli koje kakvi hostapleri koji su "crne pare" prebacili u pp kao prvo nebi li ih oprali a s druge strane da nesto i profitiraju (zar treba jedan Gile Merkovic da bude veleposednik !?!?)......odnedavno je i Knezpetrol postao ugledan poljoprivrednik?!?!
U SRBIJI NEMA POSLA !!!!! ni za velike ni za male i najlakse je prebaciti se u pp.
Novi zakon koliko sam procitao sto me je interesovalo ima i dosta razumnih/dobrih stvari ALI isto tako ima i tu mogucnost da 30% zemljista izda komisija koju odredi vlada da izda jednom ili vise subjekata na period od 30 godina......AJD NEK MI NEKO KAZE DA CE TO BITI TRANSPARENTNO I BEZ KORUPCIJE...:haha:
I u drzavama sa uredjenom poljoprivredom je sve kontrolisano i uredjeno ZATO SE I ZNA RED !!! nerazumem izjave da sve treba prepustiti trzistu?? pa svetsko trziste je kontrolisano od svetskih berza i manipulatora koji samo mrdaju kapital na berzi bez ikakve proizvodje neke nove vrednosti.
Sve vezano za pp, inputi,energija,masine ama bas sve ima svoju proizvodjacku cenu JEDINO pp proizvod nema proizvodjacku cenu vec cenu na svetskom trzistu?? o cemu mi pricamo ?!?!!
S druge strane ako drzava ne uvede neki vid novom maximuma koji ce pomagati i stimulisati i ogranicavati preterivanje, dovesce do toga da cemo uskoro preci u feudalno drzavno uredjenje. ​ da li nasi ili strani feudalci isto nam se 'fata, svi cemo postati bezzemljasi i nadnicari !!!!
 
Poslednja izmena:
Ima li neko informaciju da je usvojeno da stocari dobijaju zemlju na 15 god po 180 e po ha,ili je samo seoska laz?Danas bio do susednog mesta pa cujem da tako pricaju
 
ako sam dobro razumeo ministarku u nedelju u nekoj emisiji, da jos treba da se donesu neka podzakonska akta i uredbe i tek onda ide novi zakon u proceduru, spominjala je cca 3-4 meseca.....tako sam ja shvatio :sta:
 
Nazad
Vrh