Bazeni za dvorište

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
5.144
Lokacija
Čelarevo
Evo jedne teme koja malo odudara od radne svakodnevnice a uskoro će biti aktuelna. S obzirom da ove godine nećemo ići na more planira se kupovina bazena. E sada, malo sam razgledao i vidim da ima više veličina, na naduvavanje i sa konstrukcijom, sa pumpom i bez pumpe. Kako se dozira hlor? Koliko često treba voda da se menja? Da li je bolja podloga beton ili trava? Na šta treba obratiti pažnju prilikom kupovine?
 
Mi upravo danas kupili "InTex 457x122". Cena 330 e i idu gore na 380. Jos nije stigao ali ovi moji omladinci treba da ga donesu oko 20 sati. Za suprugu i mene dovoljan. Treba sutra lepo ocistiti i poravnati teren gde ce biti pa ga onda montirati.
 
Poslednja izmena:
Dusko verovatno si mislio na "Intex" :osmeh: identican imam vec godinama i odlicno radi posao.

@BOKIBOLE
Velicinu i tip sam biras ali moj ti je predlog da uzmes sto veci. Bez konstrukcije je jednostavniji za postavljanje, sto se tice podloge beton je super za travu nemam pojma.
Pumpa, mrezica za povrsinsko ciscenje i cistac poda su ti neophodni i dobijas pokrivac i dozere za hlor gratis (bar je tako bilo pre ako se dobro secam). Od hemije: hlor, sredstvo protiv algi, ph stabilizator.
Bazen nije zajebancija i obavezno je svakodnevno odrzavanje jer u suprotnom voda postaje zabokrecina. Srecno:ppozdrav:
 
@djordjecvarkov

Jao jeste. Jbg mator covek pa brka reci.
:osmeh:Hvala Djole na ispravci. Stiglo bazence pre jedno pola sata:

Sada uz bazen ide podmetac, pumpa, pokrivac i set za krpljenje. Ostalo se sve naknadno kupuje. Kada raspakujem mozda cu se ispraviti.:osmeh:
 
Cene bazena su sada smešne i nije ih problem nabaviti, međutim može biti problem da se voda u njima zagreje. Imaju oni paneli koji idu na krov, ali nism našao baš na mnogo uputstava ( Solarno zagrevanje vode za bazen). Ne deluju oni veliki, ali ipak ide u neki prosečne veličine oko 2 kubika vode. Ova stavka oko svakodnevnog održavanja bi trebala da se ozbiljno shvati, nije to ništa komplikovano. Nije zamena za plaže i velike bazene, sli dobro dođe.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mi danas montirali nas bazen. Nisam ocekivao da je bas toliki, ali neka je.:osmeh: Ima mali pad do 5 cm, a mozda i manje, prema merdevinama ali mislim da to nece smetati. Tesko je idealno postaviti ravnu podlogu. Kako sam vec napisao dogodine ce to biti strucnije odradjeno. Stavio sam jedan deo zbog maloga dvorista u hladovinu ali dobro ce to doci da se voda ne pregreje. Sada se trenutno puni i verujem da ce to potrajati sutra do podne....pritisak u mrezi... kaRastrofa:osmeh:. Dodao udarnu dozu "alga stop" 300 ml a tabletu hlora cu sutra staviti kada ukljucim pumpu. Ostaje jos da odredim ph vrednost t.j. da je nastelujem da bude blago bazna 7,6-7,2 pa uzivancija.

 
Kad' ti prvi put pozeleni voda skoro da je nemoguće ponovo ga povrtiti da bude čist
 
Poslednja izmena od urednika:
Vise muke nego uzivanja, jer dok je voda hladna nemoze se kupati, cim se zagreje dolaze i alge, a borba sve teza!
 
steve73 Kod mene nema tih problema, 4-ro dece mojih i još po koje iz komšiluka i nema šanse da se voda zagreje jer pola ispolivaju van pa onda često dosipavaju i tako održavaju temperaturu prijatnu za osveženje.....
Danas smo punili bazen i najmlađi su se već kupali, kažu nije hladna voda :sta:

Jedna slikica od lane... sa noćnog kupanja.
 
@kameni da živim na korak od štranda nikad nebih razmišljao o dvorišnom bazenu:osmeh:
 
Eh šta da ti kažem, odrastao sam na štrandu i ova dvojica starijih isto vole na štrandu ali imam i sitnije dece....:osmeh:
 
Odlican bazen Dusko ali neces bas jeftino proci da bi odrzavao tolku kubikazu vode ispravnom. Mi imamo bazen kao sto je postavio sliku Kameni a sa redovnim odrzavanjem uvek uspemo do kraja augusta da sacuvamo vodu bez algi. Ali kao sto i drugi pisu nije to zezanje ali je uvek jeftinije stalno odrzavati tu istu vodu nego iznova novu ispocetka prilagodjavati kakva treba da bude.
 
Voda je stalno ista samo se ponekad dospe. Svaki dan se mrezicom pokupe musice i prljavstina na povrsini a prljavstina na dnu se usisa i redovno hemija.
 
Vise muke nego uzivanja, jer dok je voda hladna nemoze se kupati, cim se zagreje dolaze i alge, a borba sve teza!
Steve ti problema sam i ja imao dok nisam cuo za plavi kamen onaj sto se prska vinograd,,ubacis na svaki 5 dana oko 50 grama i zaboravis na zabokrecinu i klizanje i pranje bazena.cudo sta radi plavi kamen al obavezno ga prvo rastopi u casi ako je bazen ko na Duletovoj slici.pise da oce da a osteti kad ubacis grumen.Ai Duletu bi preporucio da se mane hlora i alge stopa,sve sam probo al nista nije delatvorno kao ovo..A meni je sad problem gde da nadjem taj plavi kamen posto sam stare zalihe potrosio a u poljo apotekama ga nema.
 
Ai Duletu bi preporucio da se mane hlora i alge stopa,sve sam probo al nista nije delatvorno kao ovo..A meni je sad problem gde da nadjem taj plavi kamen posto sam stare zalihe potrosio a u poljo apotekama ga nema.

Hvala na savetu. plavoga kamena imam u radnji kilsko pakovanje i nece mi biti problem da ga stavim, a ima i za tebe ako ti nije problem da dodjes do mene u Futog. Siguran sam da mora biti u poljoapotekama. Moja radnja je jedna od manjih pa imam a ne ove vece kuce.

@frenky

Pa resio sam da to odrzavam kako treba pa sta kosta a evo stigao je savet sa plavim kamenom. Meredovom za sarane cu da pokupim lisce i ostale "padavine". U ostalom ako i udari zabokrecina pusticu par sarana i popnem se na komsijinu supu pa zabacim lepo pecaljke....da me Bog vidi.:haha::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh