Bazeni za dvorište

Na bazenu sto sam postavio sliku imam pumpu sa filterom oznake A i sasvim zadovoljavajuce radi posao prociscavanja vode a ujedno i usisavanja necistoce sa dna.
 
@frenky

Postavi sliku usisivaca sto si napravio svojerucno.

A evo slika od danas kako izgleda voda u bazenu posle 20-ak dana. Ja mislim da je to zadovoljavajuce:

 
Evo ga home made.
20150707203516.jpg
 
Evo lepih ideja kako se moze dograditi "intex"-ov bazen:

Ove godine necu dogradjivati ali sledece godine sve je moguce.:osmeh:
 
Koliko bi trebao sipati tecnog hlora i antialgina na 13000litara vode?Hlor je Pancevacke proizvodnje i pise da treba 500ml na 10m3.To mi je jako malo po meni.Na atialginu pise sok odmah sa 200ml na 10m3.Nisam pametan sta da radim.
 
Moras da vidis koja je udarna doza a koja je za odrzavanje. Udarna doza je ona prva koju stavljas u bazen a sve kasnije je samo odrzavanje. Mora da pise samo pazljivo procitaj.
 
И оно што је најважније, а верујем да знате, а није вишка поновити, обавезно малу дечицу не испуштати из вида ни секунде.
 
Ljudi daj pojasnite mi kako ispustate vodu iz bazena na onaj cep na dnu. Tu trebaju neki nastavci sigurno, pa onda odvodne cevi 50mm do mesta odvoda???? Ne treba jos da ispustam ali da znam kada bude trebalo, nisam ja bas neki majstor pa mi treba pomoc.

Sigurno je da se investicija u bazen isplatila visestruko.....milina. Danas sam narucio i usisivac za bazen...kazem nisam ja neki majstor da napravim.:osmeh:

http://www.nonstopshop.rs/i-12548/usisivac-za-bazen-sa-dzakom-ffh022

- - - - - - - - - -

Drustvo, resen problem (a nije ga ni bilo) oko ispustanja vode iz bazena. Pomogao mi clan frenky i hvala mu. Dobio sam sa bazenom nastavak za ispustanje vode a nisam ni znao cemu sluzi. Jbg ipak sam ja u krvi samo medicinar.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kod tih bazena je problem podloga ispod, podvuče se vode i onda se tu ustoji sve, pa muka kada se treba očistiti.
 
Praznim bazen posle skoro 2 meseca. Trebao sam to urditi pre dve nedelje. Praznim ga na onu donju ispusnu rupu i na vakun preko pumpe. Onako na onaj dole ispusni otvor bi jako dugo trajalo, ovako na dva nacina mislim da ce do 18 sati biti gotovo. Malo ga operemo i punjenje.
 
Drustvo, resen problem (a nije ga ni bilo) oko ispustanja vode iz bazena. Pomogao mi clan frenky i hvala mu. Dobio sam sa bazenom nastavak za ispustanje vode a nisam ni znao cemu sluzi. Jbg ipak sam ja u krvi samo medicinar.:osmeh:

Taj nastavak ne sluzi za celokupno ispustanje vode nego samo delimicno i da se preko njega i doda voda u bazen ako ima potrebe.
 
Nazad
Vrh