Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 83

Tema: Bazeni za dvorište

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,850
    Zahvalio se
    929
    Zahvaljeno 640 puta na 440 poruka
    Downloads
    37
    Uploads
    0

Bazeni za dvorište

Evo jedne teme koja malo odudara od radne svakodnevnice a uskoro će biti aktuelna. S obzirom da ove godine nećemo ići na more planira se kupovina bazena. E sada, malo sam razgledao i vidim da ima više veličina, na naduvavanje i sa konstrukcijom, sa pumpom i bez pumpe. Kako se dozira hlor? Koliko često treba voda da se menja? Da li je bolja podloga beton ili trava? Na šta treba obratiti pažnju prilikom kupovine?

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    12,425
    Zahvalio se
    756
    Zahvaljeno 978 puta na 668 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mi upravo danas kupili "InTex 457x122". Cena 330 e i idu gore na 380. Jos nije stigao ali ovi moji omladinci treba da ga donesu oko 20 sati. Za suprugu i mene dovoljan. Treba sutra lepo ocistiti i poravnati teren gde ce biti pa ga onda montirati.
    Poslednji uredio Duško58; 11-06-15 u 20:36.

Član djordjecvarkov avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Poruka
    61
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Dusko verovatno si mislio na "Intex" identican imam vec godinama i odlicno radi posao.

@BOKIBOLE
    Velicinu i tip sam biras ali moj ti je predlog da uzmes sto veci. Bez konstrukcije je jednostavniji za postavljanje, sto se tice podloge beton je super za travu nemam pojma.
    Pumpa, mrezica za povrsinsko ciscenje i cistac poda su ti neophodni i dobijas pokrivac i dozere za hlor gratis (bar je tako bilo pre ako se dobro secam). Od hemije: hlor, sredstvo protiv algi, ph stabilizator.
    Bazen nije zajebancija i obavezno je svakodnevno odrzavanje jer u suprotnom voda postaje zabokrecina. Srecno

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    12,425
    Zahvalio se
    756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @djordjecvarkov

Jao jeste. Jbg mator covek pa brka reci.
    Hvala Djole na ispravci. Stiglo bazence pre jedno pola sata:

Sada uz bazen ide podmetac, pumpa, pokrivac i set za krpljenje. Ostalo se sve naknadno kupuje. Kada raspakujem mozda cu se ispraviti.

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,524
    Tekstovi u blogu
    102
    Zahvalio se
    1,165
    Zahvaljeno 1,009 puta na 585 poruka
    Downloads
    261
    Uploads
    127
    Cene bazena su sada smešne i nije ih problem nabaviti, međutim može biti problem da se voda u njima zagreje. Imaju oni paneli koji idu na krov, ali nism našao baš na mnogo uputstava ( Solarno zagrevanje vode za bazen). Ne deluju oni veliki, ali ipak ide u neki prosečne veličine oko 2 kubika vode. Ova stavka oko svakodnevnog održavanja bi trebala da se ozbiljno shvati, nije to ništa komplikovano. Nije zamena za plaže i velike bazene, sli dobro dođe.
    Poslednji uredio Duško58; 19-06-15 u 06:38.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    12,425
    Zahvalio se
    756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mi danas montirali nas bazen. Nisam ocekivao da je bas toliki, ali neka je. Ima mali pad do 5 cm, a mozda i manje, prema merdevinama ali mislim da to nece smetati. Tesko je idealno postaviti ravnu podlogu. Kako sam vec napisao dogodine ce to biti strucnije odradjeno. Stavio sam jedan deo zbog maloga dvorista u hladovinu ali dobro ce to doci da se voda ne pregreje. Sada se trenutno puni i verujem da ce to potrajati sutra do podne....pritisak u mrezi... kaRastrofa. Dodao udarnu dozu "alga stop" 300 ml a tabletu hlora cu sutra staviti kada ukljucim pumpu. Ostaje jos da odredim ph vrednost t.j. da je nastelujem da bude blago bazna 7,6-7,2 pa uzivancija.

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,605
    Zahvalio se
    582
    Zahvaljeno 615 puta na 377 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Moji su tako sličan bazen kupili prije nepar godina i čini mi se da su koristili samo te godine nekoliko puta. Meni i tada bilo potpuno bezvezna stvar i bačene pare, ali šta da se radi. Njih troje navalili da uzmu pa to ti je.

Član Goran G. avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    5,449
    Zahvalio se
    3,292
    Zahvaljeno 3,200 puta na 1,276 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Kad' ti prvi put pozeleni voda skoro da je nemoguće ponovo ga povrtiti da bude čist
    Poslednji uredio Duško58; 12-06-15 u 21:28.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    1,606
    Zahvalio se
    1,162
    Zahvaljeno 607 puta na 275 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Vise muke nego uzivanja, jer dok je voda hladna nemoze se kupati, cim se zagreje dolaze i alge, a borba sve teza!

Član KAMENI avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    2,686
    Zahvalio se
    2,298
    Zahvaljeno 1,336 puta na 599 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    steve73 Kod mene nema tih problema, 4-ro dece mojih i još po koje iz komšiluka i nema šanse da se voda zagreje jer pola ispolivaju van pa onda često dosipavaju i tako održavaju temperaturu prijatnu za osveženje.....
    Danas smo punili bazen i najmlađi su se već kupali, kažu nije hladna voda

Jedna slikica od lane... sa noćnog kupanja.

Član Goran G. avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    5,449
    Zahvalio se
    3,292
    Zahvaljeno 3,200 puta na 1,276 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    @kameni da živim na korak od štranda nikad nebih razmišljao o dvorišnom bazenu

Član KAMENI avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    2,686
    Zahvalio se
    2,298
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Eh šta da ti kažem, odrastao sam na štrandu i ova dvojica starijih isto vole na štrandu ali imam i sitnije dece....

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    23,247
    Zahvalio se
    1,954
    Zahvaljeno 5,990 puta na 2,852 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Da se nisi udao u SO ?

Član frenky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    1,484
    Zahvalio se
    1,858
    Zahvaljeno 1,316 puta na 410 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Odlican bazen Dusko ali neces bas jeftino proci da bi odrzavao tolku kubikazu vode ispravnom. Mi imamo bazen kao sto je postavio sliku Kameni a sa redovnim odrzavanjem uvek uspemo do kraja augusta da sacuvamo vodu bez algi. Ali kao sto i drugi pisu nije to zezanje ali je uvek jeftinije stalno odrzavati tu istu vodu nego iznova novu ispocetka prilagodjavati kakva treba da bude.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,850
    Zahvalio se
    929
    Zahvaljeno 640 puta na 440 poruka
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Frenky jel to znači da samo ne menjate vodu u toku leta?

Član frenky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    1,484
    Zahvalio se
    1,858
    Zahvaljeno 1,316 puta na 410 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Voda je stalno ista samo se ponekad dospe. Svaki dan se mrezicom pokupe musice i prljavstina na povrsini a prljavstina na dnu se usisa i redovno hemija.

Član KAMENI avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    2,686
    Zahvalio se
    2,298
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: North ARMY Pogledaj Poruke
    Da se nisi udao u SO ?
    Da ti nađem neku mladu ??? Sa sve bazenom u dvorištu i sa sitnom decom...

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    23,247
    Zahvalio se
    1,954
    Zahvaljeno 5,990 puta na 2,852 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: KAMENI Pogledaj Poruke
    Da ti nađem neku mladu ??? Sa sve bazenom u dvorištu i sa sitnom decom...
    Neka hvala to je prolazno i nikad se ne bih zenio zbog bazena...ali npr vinograd i pun podrum vina cele godine e to je vec miraz.

Član steva44 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    2,413
    Zahvalio se
    1,299
    Zahvaljeno 775 puta na 467 poruka
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: steve73 Pogledaj Poruke
    Vise muke nego uzivanja, jer dok je voda hladna nemoze se kupati, cim se zagreje dolaze i alge, a borba sve teza!
    Steve ti problema sam i ja imao dok nisam cuo za plavi kamen onaj sto se prska vinograd,,ubacis na svaki 5 dana oko 50 grama i zaboravis na zabokrecinu i klizanje i pranje bazena.cudo sta radi plavi kamen al obavezno ga prvo rastopi u casi ako je bazen ko na Duletovoj slici.pise da oce da a osteti kad ubacis grumen.Ai Duletu bi preporucio da se mane hlora i alge stopa,sve sam probo al nista nije delatvorno kao ovo..A meni je sad problem gde da nadjem taj plavi kamen posto sam stare zalihe potrosio a u poljo apotekama ga nema.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    12,425
    Zahvalio se
    756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: steva44 Pogledaj Poruke
    Ai Duletu bi preporucio da se mane hlora i alge stopa,sve sam probo al nista nije delatvorno kao ovo..A meni je sad problem gde da nadjem taj plavi kamen posto sam stare zalihe potrosio a u poljo apotekama ga nema.
    Hvala na savetu. plavoga kamena imam u radnji kilsko pakovanje i nece mi biti problem da ga stavim, a ima i za tebe ako ti nije problem da dodjes do mene u Futog. Siguran sam da mora biti u poljoapotekama. Moja radnja je jedna od manjih pa imam a ne ove vece kuce.

@frenky

Pa resio sam da to odrzavam kako treba pa sta kosta a evo stigao je savet sa plavim kamenom. Meredovom za sarane cu da pokupim lisce i ostale "padavine". U ostalom ako i udari zabokrecina pusticu par sarana i popnem se na komsijinu supu pa zabacim lepo pecaljke....da me Bog vidi.

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.