BC hibridi kukuruza

KishRobert je napisao(la):
zakaci ti taj tvoj k2 za rusa...k2 voli brzinu...
malo sam u :off_topic: ali da potvrdim ja berem sa k2 i zetorom 7011 danas brao kukuruz sejan na 24 cm mase koliko ti duša oče ali ja gas na 1600-1800 obrtaja i piči bere ko blesav :cao:
 
ja nisam sejao bc hibride ali ono sto sam video kod rodjaka ce me nagovoriti da posejem BC 678. rodjak je nabrao 7 prikolica(dubrava, tehnostrojki) na 1,2ha
 
ove godine nije zato sto je bran sa jedno 25% vlage. neznam sta bi bilo na proslogodisnjoj berbi :sta:
 
Evo ovako BC nikad vise. Da pojasnim ,uzmem 678 sa poncom posejem lepo niko ,problemkad je imao tri lista napadne ga pipa .Uspem da ga odbranim ali kasnije katastrofa .Uzetvi 3000 kg za tu grupu jako malo.Tako da kod mene nikad vise. :nono:
 
Dijabrotika nije problem na ovim terenima je jos nema,Zicar racunam da je ponco resio.Dubreno sa 100kgNPK+200kg UREJE po kj malo li je.Prskano Tarotm+.Tabla nize sve ovo isto pionira duplo vise. :cao:
 
Prošle godine sam imao sve BC 398 Pajdaš . U zrno sam kombajnirao 1.1 hektar a prinos je bio 12457 kg sa 19% vlage. Na ogledima se najbolje pokazao pajdaš za zrno a bc582 i 678 za berbu u klipu.
 
Ja sam pre 2 godine prvi put sejao BC 678 i odlican je...Mozda malo visok klip i tuluzina tanka ali klipcine samo takve...Na 1,5ha 18t okrunjeno...350 kg npk 3x16 i 200 kg urea po hektaru,ako se ne varam na 24,5
 
Evo pročitao sam vaše postove ,ove godine ću i ja probati uzeo sam 418 B vidim da je uređena i zaštita sa insekticidom ,a pošto sam uspeo daga nabavim ispod cene nije bilo dvojbi a za ostalo videćemo .Pošto vidim da zahteva punu agrotehniku da li ima neko iskustva oko gustine ja sam ranije ZP 434 sejao na 21 cm ,kakva su vaša iskustva ? I dali je neko sejao sortu KLIPAN ,jer postoji mogućnost da i tu nabavim seme povoljno . :cao:
 
Nazad
Vrh