BC hibridi kukuruza

Učlanjen(a)
5 Feb 2010
Poruka
516
Lokacija
ban.novo selo
Postavio sam ovu temu jer su ovo relativno (ponovo) novi hibridi na nasem trzistu. Zato bi hteo da cujem vasa iskustva pohvale i kritike o istim :ppozdrav: ::svaka cast::
 
Njihov diler kaze za cenu 27,50 eura vreca, tretirano je sa imidaklopridom(akt.mat. Gaucho).
Kod nas u zadruzi ako se uplati u februaru 2500 din.
Nisam ih jos probao.
 
imao pajdasa nije los prinos nemam pojma jer sam ga smeso sa pionirima pa recimo dobar prinos i glavna prednost crveno zrno pogodno za izvoz u Bosnu,komsiji brao beracom dosta kasno i nije se krunio ako se dobro secam sl. procena oko55 meteri na lancu
 
tomica je napisao(la):
imao pajdasa nije los prinos nemam pojma jer sam ga smeso sa pionirima pa recimo dobar prinos i glavna prednost crveno zrno pogodno za izvoz u Bosnu,komsiji brao beracom dosta kasno i nije se krunio ako se dobro secam sl. procena oko55 meteri na lancu
pa to je sasvim o.k prinos ja mislim :D
 
ovde na severu se sadi po mojoj proceni 5do10 posto pa i ja ga toliko sadim na svojim njivama
 
Nisam siguran dali je to pajdas ali posto ste pomenuli crveno zrno mislim da to jeste taj, BC 398.
Kod mene ga seje dosta ljudi i u zadnjih par godina su se pokazali izuzetno dobro. Svi koji su ga sejali prezadovoljni sa njim. Ja ga nisam probao samo vam prenosim sta sam cuo.
 
Branko je napisao(la):
Bećarina je imao hibrid Pajdaš. Njega treba pitati.

Tek sad vidjeh ovaj post. Da imao sam Pajdaša prošle godine i bio sam jako zadovoljan. S obzirom na prošlogodišnju veliku sušu ostvario sam prinos od 98-99 m/ha uz vlagu 16-17 %. Gnojidba je bila predsjetveno u pripremi 200 kg/kj 3x15 + 50 kg/kj uree, 60 kg/kj kan-a u špartanju i dvije folijarne prihrane. Kukuruz je bio posijan na 18,5 cm. Početni porast je odličan i brzo odfrkne što mi se sviđa zbog zaštite od korova. Inače moj je bio kao šuma Striborova, jako visok, no nije se lomio-padao. Sve u svemu :D.
 
ban.novo selo je napisao(la):
Postavio sam ovu temu jer su ovo relativno (ponovo) novi hibridi na nasem trzistu. Zato bi hteo da cujem vasa iskustva pohvale i kritike o istim :ppozdrav: ::svaka cast::
imao sam prosle godine oko 7 ha hibrid bc 418 b, jako sam zadovoljan sa prinosom i vlagom, sejan na 21 cm i 150 kg urea po jutru, ove godine opet ga sejem.
 
ne znam de da pisem pa sam mislio ovde:danas sam dobio ags seme i pored toga gratis 2 vrece osjeckog 515 i 5717,oni ih zastupaju u srbiji.prvi put cujem za njih zna li neko nesto o njima,imaju li sajt?
 
narucio sam seme od ags-a 10 vreca.posle jos 20 i sad pre neki dan kada su mi doneli kazu evo ti ove dve vrece grati da probas,oni su valjda zastupnici za srbiju.mogu da posljem broj telefona na pp pa ih pitaj sta te interesuje.
 
@bevisa kako se kod tebe pokazao BC-678?Jel se tesko bere?Kod mene ima belaja.Tulaj visok,klip odprilike na 140cm,kako ga dokaci uvlakacki lanac stabljika se polomi i zagusuje. :zli:
 
Berem sa 222 i dobro se bere.
Kish je u pravu,malo brze i nema problema. :ppozdrav:
 
Zakacio sam ja njega za IMT-a i vozim ga 3. sporom na dosta dobrom gasu,a to mu mislim nije sporo.
 
obrao BC678 odlican je prinos malo je visok klip ali nije strasno kako sam se napatio sa kermesom on je 5+ :ppozdrav: dogodine cu da povecam broj parcela na koje cu da sejem BC hibride po meni su EKSTRA ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh