Sejalica za povrće ručna potrebna

Sta te zanima? Sto je zemljiste bolje pripremljeno pravilniji raspored pravi, jer grudve preko tockica prave veci razmak izmedju sjemena. Ja ovim sijem kupus, poslije pripreme uravnjam tlo sa nekom daskom, malo zalijem tek toliko da se uhvati mala pokorica da sjeme ne ode preduboko i da ima ujednacenu dubinu.
Konkretno ova sa slike ne djeluje pretjerano kvalitetno, imas i plasticne, i sa 4 reda.
 
Sta te zanima? Sto je zemljiste bolje pripremljeno pravilniji raspored pravi, jer grudve preko tockica prave veci razmak izmedju sjemena. Ja ovim sijem kupus, poslije pripreme uravnjam tlo sa nekom daskom, malo zalijem tek toliko da se uhvati mala pokorica da sjeme ne ode preduboko i da ima ujednacenu dubinu.
Konkretno ova sa slike ne djeluje pretjerano kvalitetno, imas i plasticne, i sa 4 reda.
Pa uopšteno jel vredi to kupiti da me posluži cisto da baštu iz razonode zasejem zelen,šargarepa i sl. sitno seme.
 
Pa isplati se, zasto da ne. Au, sad sam vidio cijenu, pa ovo dzabe, nekad je cijena bila 100 dojce marke.
 
Ову сејалицу праве румуни.Имам је неких 30 так година и насејала се ситног семена .Додуше мало сам је модификовао.Једноставна је за употребу само,као и за све,треба мало вежбе.
 
Samo da javim, ako je neko zainteresovan, može da se obezbedi ručna sejalica iz Slovenije. Za cenu i dogovor oko preuzimanja na PP.

sejalica.jpg
https://www.dropbox.com/s/ba92v88c0ieo6be/sejalica.jpg?dl=0
 
Nazad
Vrh