Žene kao poljoprivrednici

Odg: Žene kao poljoprivrednici

ja sam imao spalir jabuku 1500 sadnica i video da od toga slaba vajda te povadio jeste greota ali stacu, prsko sam je i do 15 puta kada je kisna godina i opet nije bila cista sto posto drugi problem trziste, sto se tice vocarstva posadi maline dokazano najisplativije u nasem kraju ljudi sa hektar kada se radi profesionalno zive godinu dana da nista drugo nerade
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

@galki, voce necu da gajim profi, za trziste, treba mi ovo za kucu.
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

ako je za kucu od jabuka posadi Budimku i Kozaru njih mozes da gajis bez hemije
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

Hvala @galki. Ako se razumes, reci nesto i o breskvama, kajsijama, kruski. Imam odlicne kruske, al ove godine nisu rodile uopste. Nema jedne jedine kruske. Misterija. A imam i neke japanske patuljaste jabuke, mnogo dobre, predprosle godine od tri stabla nije moglo sve da se pojede koliko je bilo, a ove godine sipak. Nema buba, crva, nista...al ne radjaju i tacka. Jedva tri jabuke na jedno drvo. Samo sljive i visnje. To je uspelo da pevas.
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

i kod mene je bilo isto sa jabukama jedne godine rode jedne nerode to je po meni neki genetski poremecaju upste cveta nije bilo a sto se ostalih vocaka tice nemogu ti pomoci posto nemam iskustva.
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

И воћке су жива бића па се тако и понашају.Ако једне године прероде онда следеће нема ни јело.А можда их је у цветању мало хладноћа омела,поготово ноћу уме да се темп.спусти испод -5 и онда мраз обере род.Посебно су јабуке подложне томе.Наши стари су говорили да су јабуке свилене госпођице,свашта им смета.
chichenlover,чим ухватим мало слободног времена волео бих да погледам то воће,Вранић није далеко,а овако издалека ...нисам врачара.Ко зна шта им све смета,Да ли их је неко орезивао?
А за кожару су у праву,изузетна стара сорта.Кориштена је у стварању сорте Мекинтош од чијег сока се прави божанствени шампањац.
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

Prvi put od kada odlazim u selo da nema ama bas i jedne sljive i jabuke ....basta cela pogledas je nigde nista.....
Da ne skrecem sa teme kada mi je cale otisao u penziju on i mama su se nastanili u selu i sada dolaze u stan bas samo kada moraju ma nema sanse da ih vratis.....a mama zena zmaj .....pre nisi mogao motkom da me oteras u selo a sada jedva cekam vikend......
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

Pozdrav 'poljoprivrednicama' koleginicama :ppozdrav:
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

Ružo... :D
2qdpn52.jpg
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

A zasto zenama ne bi bilo mesta u poljoprivredi?Nama je poljoprivreda osnovna delatnost i mene naravno ima svagde,a moj suprug se prosle godine poprilicno prosirio,a za to sam delom i ja zasluzna.Moze covek da racuna da sam tu sta god zatreba,ne mogu da nosim dzakove,ali postoje poslovi u kojima sam od velike pomoci.Ostalo mi jos da savladam traktor pa da se kompletiram.I na forum sam se prva prijavila,a on ga takodje vrlo cesto koristi,tako da ukoliko vam se neko sa ove adrese obraca u muskom rodu to je on -Aleksa.
 
Odg: Žene kao poljoprivrednici

Ma danijella ti si u pravu cenim tvoj stav prema poljoprivredi,ja sto vise radim razmisljam o tome da li bi sve postigao i uspeo da mi nije podrske!! :nono: Bez zena-poljoprivreda nema buducnost!!! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh