ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Meni je vlaga svih baš zapala za oko i na ovakvu godinu a pogotovo ovaj sušni period jako je sporo otpuštaju.
 
Rado bih ja dosao ali, povrtar plus ratar, jos i ozenjen Sremicom, pa de smem pitati da idem.
 
U novom katalogu ZP kukuruza za 2019.godinu pojavio se i hibrid ZP 500....da li ga je neko imao mozda bar u ogledu i kako se pokazao?

 
Poslednja izmena:
Nadam se da neće smetati, ako smeta obrišite, OZZ Turija ima u prodaji seme zp hibrida zaštićena sa sonidom a cena 4850din setvena, tel; 021 2237 030 ili 021 2237 039.
.
 
Kakva su iskustva sa zp 341 na losijem zemljistu, trazim neki hibrid za krunjunje, u pitanju je zakorovljena parcela, retko kad djubrena. On mi je zapao za oko jer je preporuka od 60 do 70 hiljada biljaka po hektaru, svi ostali iz fao 300-400 zp i drge semenske kuce traze mnogo vecu gustinu sto po meni ta parcela ne moze da izgura.
 
Kakva su iskustva sa zp 341 na losijem zemljistu, trazim neki hibrid za krunjunje, u pitanju je zakorovljena parcela, retko kad djubrena. On mi je zapao za oko jer je preporuka od 60 do 70 hiljada biljaka po hektaru, svi ostali iz fao 300-400 zp i drge semenske kuce traze mnogo vecu gustinu sto po meni ta parcela ne moze da izgura.

Neznam za ZP ali po opisu parcele mozda da uzmes u obzir KWS 3381 ,nije rekorder ali je izdrzljiv poprilicno:ppozdrav:
 
Preporuka za njega je od 71 do 84 hiljada biljaka, cak i da smanjim malo mnogo mi je. Ovaj zp sa 60 000 bi mogao i na 24 cm da se poseje pa nek produzi klip ako bude imao uslova.
 
Kakva su iskustva sa zp 341 na losijem zemljistu, trazim neki hibrid za krunjunje, u pitanju je zakorovljena parcela, retko kad djubrena. On mi je zapao za oko jer je preporuka od 60 do 70 hiljada biljaka po hektaru, svi ostali iz fao 300-400 zp i drge semenske kuce traze mnogo vecu gustinu sto po meni ta parcela ne moze da izgura.
Posej ZP 434 taj ti je provereno dobar bas za to sto ti trazis.
 
434 trazi gusci sklop nego npr 427 koji sam ja narucio da probam,ovde sam takodje citao u ovoj temi ,dosta je hvaljen 427.A sto se tice izduzivanja klipova pri redjem sklopu,tj ''ear flex'' odlike hibrida,to nzm jel iko od njih ima tu mogucnost,treba proveriti.
 
Arkadije ti domaći hibridi svi povećavaju klip u ređoj setvi a taj 427 ako poseješ ređe on može da istera klip kao 600 grupa, što bi rekli ko butina.Ja ga sejem od kad se pojavio i nikad me nije izneverio e sad verovatno traži malo bolju zemlju i uslove što reče kolega Matić, nije zemlja istog kvaliteta svugde, treba tu dosta kockica da se slože da bi se dobio dobar prinos bez obzira na hibrid ali no.
 
427 сам сејао две године заредом и ништа ми није био лошији од пионира из исте фао чак је и влагу имао мању од пионира.За мене сасвим добар и стабилан хибрид и у суши је добар.
 
Ja ne bih rekao da je tako što se tiče mog skromnog trogodišnjeg iskustva sa njim.Ali eto dokaza za moju tvrdnju o poželjnim idealnim uslovima pod kojima smatram klasu i kvalitet zemlje.Turija i moj Donji Srem su jako različiti pojmovi.
 
Ovde na forumu sam čitao kako je sale sejao 427 i da je bio dobar. Taj hibrid je u Mokrinu bio konkurencija u ogledu dekalba i bio rame uz rame sa dkc hibridima te sam ga i ja uzeo za probu pa ako se bude pokazao ide i dalje.
 
Isto uzeo 10 tak vreca ZP 427 prosle godine bio bolji i od nekih stranih, videcemo ove...
 
Ispašće ovaj 427 ko vino, što stariji sve bolji:osmeh:, šalu na stranu nije loš, ja sam ga upoređivao sa drugim hibridima i neboji se konkurencije bar kod nas, što se tiče otpuštanja vlage sa svima može da se nosi u svojoj grupi sem sa dkc.
 
Nazad
Vrh