ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Sejao ga zadnje 2 godine, pre njega AS silazni ali zp ima vise zrna a ima i dobru masu. Posto sam ljut na ZP zbog cene semena ove godine za silazu idem NS 6043.
 
Sejao sam ga pre par godina za berbu, stablo visoko i masivno sa po dva pelcera a klipovi pravi momacki, kazu da ima izrazenu dvoklipnost ali kod mene sejan na 23cm pa od toga nema nista. Nisam ga vise sejao jer nevolim masivne stabljike za branje ali za silazu mislim da je super. Opet vidi dali ga jos neko radio za silazu mozda su drugacija iskustva.
 
Stiglo danas seme,ZP 606 i ZP 555 ,oba hibrida su iz instituta.Frakcija sasvim solidna džakovi 9,5 i 10 kg ,cena 3890 din.


11qnwax.jpg


zy66he.jpg


144bs4w.jpg
 
To seme zp 606 godina proizvodnje 2016 proizvođač Sava Kovačević Vrbas dorađivač Zemun Polje klijavost 97 % energija klijanja 97 %
 
Ljudi jel sejao neko ove godine ili planira da poseje ove godine 648?Ja posejao vec a sad listam temu unazad i nesto bas i nije sejan prosle i pretposle godine a gore na glasanju je u rangu da 606 i 666?
 
Kako mi da znamo sta sejati sledece godine kada nema rezultata. Koji je najbolji.
 
Nazad
Vrh