ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
ZP ogled na putu Ruma-Inđija,slikano danas oko podne iz iste pozicije kao i pre 7 dana a sliku možete uporediti sa slikom u mom prethodnom postu u ovoj temi
zp-ogled-jul-2015.jpg

Još uvek se drži kukuruz a dokle će uspeti tako na ovim vrućinama bez vode...
 
Zemunac se jos uvek dobro drzi,kisa bi mu legla,ali...
Prvi je 427 koji je jesenas na slepo dobio 150kg/KJ 9 24 15 i 150kg UREJE proletos,sejan na 22.5cm treceg dana Uskrsa.
imag1987.jpg

imag1988.jpg

imag1989.jpg

Drugi je 606 koji je po preporuci dobio 300kg/HA 3*16 i 150kg/ha MAP-a 10:42,a proletos 250kg/ha UREJE,sejan na 24.5cm takodje treceg dana Uskrsa.
imag1991.jpg

imag1992.jpg

imag1993.jpg

imag1994.jpg

imag2001.jpg

imag2002.jpg

imag2000.jpg

Da se ne lazemo bas jako,ali ruka je sama krenula ka jednom od vecih klipova. :osmeh:
imag2005.jpg
 
Danas na brzaka obisao ogled i stanje je dobro za sada,u dubini kukuruz izgleda bolje nego na ovratinama koje su do pre par godina bile lenija.
imag2006.jpg

imag2007.jpg

imag2008.jpg

imag2010.jpg

imag2011.jpg

imag2012.jpg

imag2013.jpg

imag2014.jpg

imag2015.jpg

imag2017.jpg
 
Krenula moda stranih sorti i hibrida a ovaj ZP niko mu nije ravan.Svaka čast zemuncima,mislim da će ove godine oni biti carevi na svim poljima!
 
Ja sam ove godine za branje posejao sve ZP hibride.
ZP606 se u ravnici odlicno drzi, ali je na brdu stanje katastrofalno. Prvi se potpalio, gledam kod komsija koji su ga sejali ima dosta jalovaca, i to na razmaku od 30 i nesto cm...i kod mene se nadje poneki jalov, ali uglavnom svaki ima kakav takav klip.
Po meni, moj favorit od ZP hibrida je ZP555. On se fantasticno bori sa susom i to na razlicitim tipovima zemljista. Rekao bih da mnogo bolje podnosi ove stresne uslove od ostalih hibrida. Sledece godine dobija vece povrsine.
ZP434 i u ovakvoj godini solidan.

Gledao sam par ogleda i svideli su mi se ovi novi hibridi iz Fao 300. Jako lepi klipovi obzirom na fao grupu. Sledece sezone probacu neki od njih.
 
Jedno pitanje zasto vise nema u prodaji ZP 505???? Jedan od najboljih ZP hibrida i posle 2012g.postao je nedostupan,a da mi nije bilo njega te 2012.pored svih ultra megagiga dekalba,sindjenti,as-ova,pionira,ns-ova komotno bi se mogao zamaci o strik!Hibridi koji izuzetno dobro podnosi susne i stresne uslove,a isto tako gustu i redju setvu i sto je najbolje jako lepo se brao beracem u klipu!
 
Poslednja izmena:
ZP 434, zasad dobar s obzirom kako je upekla zvezda....
semenska kuca+dobar hibrid+vertical tillage+ koji litar kise vise = ::novac:: ::novac::

kei261.jpg

8vt369.jpg

qntq45.jpg
 
Mislim da je ovo zadnje presudilo.
prijatelju znam dobro redosled kojim sam pisao,ista agrotehnika,isto djubrenje, razlicit kvalitet zemljista na njivama, kolicina padavina na mojim njivama manje vise jednaka
medjutim ipak najbitnija stvar je HIBRID ( sto znaci i semenska kuca)
Pionner na najlosijoj njivi - najbolji kukuruz ove godine
ZP na relativno solidnoj njivi - vidi se iz predhodnog priloga- i u stresu ZA PONOS
KISKUN 4297 - ostalo seme od prosle godine - solidna njiva- odlican ( postavicu like za koji dan)
NSSEME - ili nek ucine nesto i dozovu se pameti ili nek prestanu sa se bave ovim poslom jer neznaju, dugi niz godina ih zaobilazim i uvek na kraju nadvlada patriotizam i u uvek se zaje*em. Kad je stresni uslov u pitanju NS je najgora kuca
 
Nazad
Vrh