ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425

rasa02

Član
Učlanjen(a)
21 Jan 2009
Poruka
1.978
Lokacija
Ruma
Koje ZP hibride sejete?Ja sam probao i druge ali sam najzadovoljniji sa ZP hibridima
zxu35u.jpg
2je90u9.jpg
ek3kpj.jpg

rezultate ogleda cu postaviti naknadno
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja takodje sejem 677 kao i 684.Od ranijih hibrida sejem 341 i 434 i sa njima sa takodje prezadovoljan,beru se ranije a prinos imaju takodje odlican.Od novijih hibrida sejao sam 505 i mogu Vam reci da je extra i po prinosu a i po kvalitetu zrna.Ove godine cu sejati i 666,pokazao se veoma rodan i kod mene u ogledima. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja uvek sejem 434 i on je standardan za ovaj predeo (telečke visoravne) i kad je sušna godina imam dobar prinos sejao sam i 677 ali to nije za naš kraj , želim da probam 505 čuo sam puno pozitivnih komentara na tu novu sortu
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

505 je jako adaptabilan i rodan,ja ga nisam sejao ali to mi kažu ljudi koji jesu,ali imam pitanje na koji razmak sejete 434
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Prošle godine sam ga sejao na 21-22 cm a negde i gušće jer sam krenuo sa mehaničkom sejačicom koja se pokvarila (nisam odmah primetio zasejao 1/4) i onda sve izpočetka sa pneumatičkom ,bilo je malo zeznuto kod prvog špartanja :udri: negde je bilo baš gusto ,prinos na 3.5 kj cca 20 tona u klipu
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Sa tim prinosom se ne bi trebalo hvaliti.
Ili je 20 tona po jutru? :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja sam jednom sejao zp 434 i rekao sam nikad u životu ::lose:: To je to @drobi 20 t klipa na 3,5 kj ,ni meni tad nije rodilo više . @D.R.E.D Jel si probao neki pioneer-ov hibrid ??
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Po meni ZP su jako dobri hibridi, bolji od novosadskih. Ja sam dosad sejao 684 i 735 i sa oba sam prezadovoljan. 677 je vec prevazidjen.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

pošto planiram da ove godine posejem i 444 šta mi možete reći o njemu jer ga dosada nisam sejao
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@d.r.e.d.
Bez uvrede ali sa mehanickom sejalicom i nemozes ocekivati bolji prinos a pogotovo ako si imao usejavanja ili presejavanja :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ok nevalja ns 444 ali vas molim da mi pojasnite zbog čega ,jeste li ga vi imali ili ste čuli da nevalja samo da se ispravim zaboravio sam da dodam ( ultra ) 444 ultra mada je to isti hibrid samo što je ultra otporan na cikloksidim pa se prska sa fokusultra , tu parcelu sam pođubrio sa 400kg 3x16 po hektaru i dobiče 330kg uree po hektaru .ali vas molim da obrazložite zašto nevalja.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Lala iz Banata je napisao(la):
Ako vec oces da sejes ULTRA hibrid, sej 640.

Da. A sa tom količinom đubriva možeš da ga seješ i na 22cm, pa ima da rodi fenomenalno.
 
Nazad
Vrh